Skocz do zawartości

Bmw [e39] 3.0d problem z moca


lnucas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie

Jestem nowy na tym forum aczkolwiek naleze do bmw-klub.co.uk. Na samym poczatku chcialbym Was przeprosic za nie polskie znaki ale mam nadzieje ze to mi wybaczycie. Mianowicie wiaze sie z takim problemem: Jestem posiadaczem 3.0 kopciucha e39 w automacie. Jazda codzienna jak i na autostradzie jest jak nabardziej ok tzn auto przyspiesza rowno nie szarpie a spalanie jest w normie tzn w miescie bierze ok 10-11 a na trasie 7,5 wiadomo zalezy od wielu warynkow to spalanie. Niestety spalanie to nie problem. Codzinna jazda w mormie aczkolwiek gdy chce dac jej buta torozpedza sie do 70 na godzine w mgnieniu oka ale po tym, auto jak gdyby dostaje mula w takim sensie ze trzyma predkosc na tych 70km/h ale obroty leca od 2,5 do 4 tys bez wzrastania predkosci. Trzyma tak chwile na tych 4 tysiacach ze 2-3sekundy po czym zmienia bieg i dalej sie rozpedza. Otoz przyspieszenia trwa 12-13 sekund! Tak wlasnie, jest to paranoidalne bo nie mam pojecia o co chodzi. Serwis robilem pelny pare dni temu, reset kompa robilem a problem dalej jest. Niewiem czy moze skrzynia juz umiera czy jak. Pod autem sucho, skrzynia sie nic nie poci i jak juz napisalem do codziennej jazdy auto jest ok tyle ze cos go trzyma. Jezeli macie jakis pomysly to prosze podzielcie sie nimi, szukalem owego problemu na polskim i brytyjskich forach i nigdzie takiego problemu nie napotkalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał albo winę skrzyni (automat potrafi takie kaprysy mieć i powodować takie cyrki) albo masz dziurawe wężyki podciśnieniowe i nie ustawia Ci się odpowiednio zmienna geometria łopatek w turbinie dlatego powyżej jakichś obrotów robi się muł.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.