Skocz do zawartości

e46 pomoc w doborze car audio


hadman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niedługo będę planował zrobić nagłośnienie w moim e46 ( sedanik z 2001r )

obecnie mam fabryczne radio BMW buisness na kasety oraz głośniki chyba też ori nie zmieniane wiec bedzie potrzebne w sumie wszystko :D

w sumie nie wszystko ponieważ wzmacniacz jakiś 1000W 4 kanałowy posiadam z poprzedniego autka więc to odpadnie oraz od znajomego chce odkupić za całe 150 PLN Hertz es 250 więc się opłaca.. zostają same głośniki oraz radio do tego i wlasnie dlatego chciałem abyście mi pomogli dobre głośniki dobrać do autka w przystępnej cenie i aby pasowały do wzmacniacza 1000W oraz tego sub'ka hertz'a :)

muzyki jakiej słucham to : drum'n'bass, electroswing, electro/house, rnb, pop, HH i mniej jeszcze słucham takich radiowych hitów :) także muzyka raczej na głębszym basie i na tym by mi bardziej zależało :)

bardzo bym prosił o jakiekolwiek propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym zakapowanym forum raczej nikt Ci nie pomoże też nie raz dodawałem tematu i żadnych odpowiedzi. Najlepiej zmień forum, ja właśnie tak robię. A co do głośniczków to zależy do jakiej kwoty ja np. wpakowałbym Morel tempo 6 fajnie grają. Do tego jednostka (radio) musi być z minimum średniej półki np 1 DIN PIONEER DEH-80PRS lub ALPINE CDA-137BTI chyba że masz większy budżet to wówczas 2 DIN PIONEER SPH-DA120 bardzo dobra jednostka. Pamiętaj CAR AUDIO to nie jest tanie hobby :) musisz szykować minimum 2300 zł. 2 x morel to wyjdzie coś ok. 1300 zł plus radio w zależności te 1100 zł = 2400 zł do tego wiadomo jeszcze wypadałoby kable sygnałowe wymienić bo te seryjne w ORI nagłośnieniu są do du...y Jest też wersja budżetowa ale nie wiem jak to zagra np. Pioneer DEH-X6700DAB i FOCAL IS 165
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym zakapowanym forum raczej nikt Ci nie pomoże też nie raz dodawałem tematu i żadnych odpowiedzi. Najlepiej zmień forum, ja właśnie tak robię. A co do głośniczków to zależy do jakiej kwoty ja np. wpakowałbym Morel tempo 6 fajnie grają. Do tego jednostka (radio) musi być z minimum średniej półki np 1 DIN PIONEER DEH-80PRS lub ALPINE CDA-137BTI chyba że masz większy budżet to wówczas 2 DIN PIONEER SPH-DA120 bardzo dobra jednostka. Pamiętaj CAR AUDIO to nie jest tanie hobby :) musisz szykować minimum 2300 zł. 2 x morel to wyjdzie coś ok. 1300 zł plus radio w zależności te 1100 zł = 2400 zł do tego wiadomo jeszcze wypadałoby kable sygnałowe wymienić bo te seryjne w ORI nagłośnieniu są do du...y Jest też wersja budżetowa ale nie wiem jak to zagra np. Pioneer DEH-X6700DAB i FOCAL IS 165

 

od razu zaznaczam że głośniki mogę mieć dobre jeżeli będą potrzebne bo jeżeli różnica będzie niewielka to nie ma co wydawać za dużo kasy jak za np 1500 zł da się już bardzo dobrze zrobić zestaw. Tak naprawde to potrzebuje tylko dobór radia i głośników bo WZMACNIACZ i TUBE Basową już praktycznie mam i kumpel mi też kabelki podrzuci lepsze od siebie z auta co wyciągnął więc prosiłbym was o jakieś dobre głośniki do autka na przód i tył jakie wybrać i do tego radio jakieś do 500 zł może.. wydaje mi się że wystarczy takie radio jak na tyle miejsca do nagłośnienia.. nie muszę mieć Bóg wie jakiego equalizera lub innych bajerów :) mój wymóg to wyjście USB na pendriva :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat przerabiany wielokrotnie na forum. Ile razy można pisać o tym samym. To jest powód braku odpowiedzi. Woofer przenieść z tapicerki na drzwi, zadbać o ich wytłumienie i poprawny montaż pozostałych komponentów. Zastosować klasyczną konfigurację opartą na systemie przednim, 4-kanałowym wzmacniaczu i sekcji niskotonowej w przestrzeni bagażowej. Podaj budżet, komponenty, które masz (model do weryfikacji, a nie te sztuczne cyferki) planowany sposób realizacji, muzykę, której słuchasz i można coś dobrać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi wybaczyć to niedopatrzenie. Jednak bardziej doprecyzowane pytanie czasem powoduje, że odpowiedzi bywają bardziej szczegółowe. Doświadczenie. Proponujesz mu Tempo na "dystansie" do tapicerki ? Powerbass na tył ? Koszmarne podpowiedzi. Faktycznie lepiej nie usłyszeć tych rad i zdenerwować się na forum, byleby tego uniknąć i nie zastosować się do nich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn morel tempo 6 akurat jest dobrym rozwiązaniem z tego co wyczytałem tylko np nie mogę nawet myśleć o wkładaniu głośników na tylnią półkę bo coś tam, nie znam się ale piszą żebym tego nie robił :)

 

polecają mi do e46 takie cóś jeszcze : kicker comp 38cm w budzie zamknietej, do tego wzmak crunch stara seria power zone

kicker 38cm, na szytej membranie jak na ten rozmiar szybki i mocny, robi konkret rozpierduche\

 

chce wlasnie dobrać radio, wzamaka i kickera pod morel tempo 6.. wiadomo ze bede musiał zamówić dystanse do boczków i wyciąć otwory na nowe głośniki oraz wygłuszyć drzwi lewe przednie i prawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn chciałbym tak wydać w sumie za wszystko do 2 tysięcy w tym same te morel tempo 6 kosztują po 750 zł na allegro więc na resztę mi zostranie 1250 zł ( radio , wzmak , sub )

 

chyba że masz pomysł na lepszy zestaw głośników na przód to chętnie posłucham twojej propozycji , każda jest dobra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Proszę mi wybaczyć to niedopatrzenie. Jednak bardziej doprecyzowane pytanie czasem powoduje, że odpowiedzi bywają bardziej szczegółowe. Doświadczenie. Proponujesz mu Tempo na "dystansie" do tapicerki ? Powerbass na tył ? Koszmarne podpowiedzi. Faktycznie lepiej nie usłyszeć tych rad i zdenerwować się na forum, byleby tego uniknąć i nie zastosować się do nich.

 

 

 

No proszę wnioskując po charakterze Twojej wypowiedzi jesteś "arcy" mocny w tym temacie. Więc proszę uzasadnij swoją odpowiedź, podaj jakiś przykład. A nie nabijasz posty ... Widać guzik się znasz, a głupio dyskutujesz. Morele każdy poleca i chwali i ładuje w drzwi. No chyba że Ty jeździsz maluchem to fakt wtedy racja :lol: :lol: :lol: :lol: :cry2: :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie z innej beczki .. Mam radio busines dokladnie takie (
) na kasety ze zmieniarka cd w bagazniku gra dobrze ale jak dla mnie troche glosniki nie daja rady.. i mam pytanie co do tego radia ... ile ma mocy i czy uciagnie jakies lepsze glosniki ?? czy bedzie jakis efekt jesli kupie glosniki do tylu np 150-200 W ?? Czy nie zbedny jest wtedy wzmacniacz?? Sory jestem laikiem w tych sprawach ... :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi wybaczyć to niedopatrzenie. Jednak bardziej doprecyzowane pytanie czasem powoduje, że odpowiedzi bywają bardziej szczegółowe. Doświadczenie. Proponujesz mu Tempo na "dystansie" do tapicerki ? Powerbass na tył ? Koszmarne podpowiedzi. Faktycznie lepiej nie usłyszeć tych rad i zdenerwować się na forum, byleby tego uniknąć i nie zastosować się do nich.

 

 

 

No proszę wnioskując po charakterze Twojej wypowiedzi jesteś "arcy" mocny w tym temacie. Więc proszę uzasadnij swoją odpowiedź, podaj jakiś przykład. A nie nabijasz posty ... Widać guzik się znasz, a głupio dyskutujesz. Morele każdy poleca i chwali i ładuje w drzwi. No chyba że Ty jeździsz maluchem to fakt wtedy racja :lol: :lol: :lol: :lol: :cry2: :cry2:

 

Popularność Tempo w ostatnich latach wynikała głównie z ceny, za którą można było zakupić ten zestaw. Analogiczna historia jak z HSK. Dlatego informacje o świetności tego zestawu były przekazywane z "ust do ust". W wielu lokalizacjach przeczytasz informacje na temat tego, że system DSK brzmi świetnie. Niestety wiele osób szuka tanich zestawów i tutaj zadziałała moc ceny. Mam zestaw warty 749 PLN za 450, więc musi grać ekstra. Dla wielu z tych osób był to pierwszy zakupiony system tej klasy, więc nie mają żadnej możliwości porównania do innych pozycji na rynku. W rzeczywistej półce cenowej istnieją lepsze propozycje. Ktoś kiedyś powiedział, że Tempo grają tak jak się nazywają. System ten gra lepiej bez ORI zwrotnicy, która przycina mu mocno skrzydła. Tylko niewiele osób potrafi sobie z tym problemem poradzić.

Mam w domu kilka aut i niestety żadne z nich nie jest maluchem. Choć szkoda, bo uważam, że to bardzo fajny na dzisiejsze czasy autko. Raz na jakiś czas mógłbym się przejechać w sentymentalną podróż do przeszłości. Zapraszam na PW i będziesz miał możliwość w pewien sposób zweryfikować moje kompetencje. Swojej wiedzy nie buduję na opinii innych, a na codzień instaluję sprzęt audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Można w tym aucie zrobić dobre granie i żadnego worka nie potrzeba. Jest trochę więcej pracy. Wrzucenie dobrego systemu na przód z przeniesionym wooferem i tłumieniem drzwi daje już często bardzo fajne efekty. Miewałem auta, w których instalacja podstawowego systemu z oferty markowego producenta zapewniała zadowalające brzmienie w zakresie niskich rejestrów (jak na woofer 165 mm).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.