Skocz do zawartości

E46 320d Lifestyle Edition vol.2

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,

chciałem przedstawić moje pierwsze BMW, a zarazem pierwsze własne auto, czyli BMW e46 320d Lifestyle Editon, które kupiłem w listopadzie zeszłego roku od jednego z użytkowników forum - JohnnyBravo :) Od tego momentu zrobiłem ok 8 tys. km bez żadnych awarii (odpukać :) ) jedynie wymiany eksploatacyjne. Tak więc obecnie jest 170 tys. Samochodu szukałem około 3 miesiące, rozważałem każdą wersję silnikową od 2 litrów no i w końcu trafił się zadbany diesel :) Do tego wszystkie papiery, udokumentowany przebieg oraz na duży plus sama realizacja kupna która nie odbyła się na przysłowiowej stacji paliwa.

 

Kilka zdjęć:

http://c2.staticflickr.com/4/3712/19732729831_5df5d57234_h.jpg

http://c2.staticflickr.com/4/3823/19728092645_993481d838_k.jpg

http://c1.staticflickr.com/1/265/19540046218_9232d344c3_b.jpg

http://c2.staticflickr.com/4/3804/19107214073_979e79c0a1_h.jpg

http://c1.staticflickr.com/1/546/19701889986_d16d929b21_h.jpg

http://c1.staticflickr.com/1/295/19105527834_9c86c59cf4_h.jpg

http://c2.staticflickr.com/4/3690/19732750281_fc87ae4c6c_k.jpg

 

Od momentu zakupu zdążyłem już wymienić kilka elementów na razie w większości drobiazgi:

- oczywiście wymieniony olej i wszystkie filtry - knecht

- spinki od listew ozdobnych - cześć była pourywana

- do fabrycznego radia dołożyłem xcarlinka

- wymienione zostały świece żarowe

- zostały usunięte nieszczęsne klapki z kolektora i wymienione wszystkie znajdujące się tam uszczelki

- wymienione tuleje wahacza przedniego oraz tuleje pływające z tyłu

- nowe opony letnie Bridgestone Potenza Adrenaline 225/50/r16, jednocześnie blokując sobie możliwość wymiany felg w najbliższych latach

- wymieniona poduszka pasażera w ASO w ramach akcji serwisowej

 

Więc w sumie z wymian obecnie największą były nowe opony :)

 

Do zrobienia w niedługim czasie:

- czujnik biegu wstecznego - jutro wybieram się do ASO :P

- klosze lamp przednich - do wymiany

- klosze lamp tylnych

- porządny przegląd klimatyzacji, bo coś śmierdzi po wyłączeniu

 

Zapraszam do komentowania

Pozdrawiam

Edytowane przez mateuszk

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Auto znane i lubiane :cool2: Gdyby się Johnny zdecydował kilka miesięcy wcześniej na sprzedaż, to byłaby zapewne moja.

Z klimy śmierdzi, bo nieużywana praktycznie jak i samochód :P

Załóż temat w dziale Galeria albo poproś moda o przeniesienie viewforum.php?f=159

Opublikowano
Auto znane i lubiane :cool2: Gdyby się Johnny zdecydował kilka miesięcy wcześniej na sprzedaż, to byłaby zapewne moja.

Z klimy śmierdzi, bo nieużywana praktycznie jak i samochód :P

Załóż temat w dziale Galeria albo poproś moda o przeniesienie viewforum.php?f=159

 

Albo moja :) Bo też byłem chętny.

 

Co do auta - dorzuć multifunkcję :) A śmierdzi bo czujnik AUC pewnie uwalony, u mnie podobnie. Wali jak zdechły menel.

Opublikowano
  • Autor

Haha, no właśnie kojarzę, któregoś z Was z tamtego wątku gdzie mowa była o sprzedaży :P

No właśnie o myślałem o kierownicy multifunkcyjnej, ale nie chciałem wymieniać całej bo jest w dobrym stanie, chociaż ostatnio widziałem, że można kupić sam panel z przyciskami i wymienić w obecnej, więc pewnie tak zrobię.

Opublikowano
sam panel + instalacja i tyle ;)
Opublikowano
  • Autor

Mała weekendowa aktualizacja, wymieniłem klosze świateł przednich, efekt przeszedł moje oczekiwania, przód został mocno odmłodzony po tym zabiegu :) klosze zabezpieczyłem woskiem i zobaczymy jak się sprawdzą w praniu, gdyż zdecydowałem się na zamienniki. Wymieniłem też czujnik biegu wstecznego, w końcu PDC działa bez fochów. Małe rzeczy, a cieszą :)

 

http://c1.staticflickr.com/1/502/19411681173_0777eb74a3_h.jpg

 

Jakoś w tygodniu czeka mnie jeszcze ogarnięcie tylnych kloszy tj. w klapie i może uda się zrobić kilka fotek w jakimś ciekawym miejscu.

Opublikowano
No wygląda nieźle. Gdzie kupiłeś klosze? Ori czy zamiennik?
Opublikowano
  • Autor
Zamienniki djauto, kupowałem na allegro, stwierdziłem że blisko 400 zł za jeden klosz to trochę przesada i zaryzykowałem zamiennik, jeśli się nie sprawdzi (będzie parował lub bardzo rysował) to będę się zastanawiał jak inaczej ugryźć temat, oryginały sobie zostawiam więc zawsze mogę je spróbować wypolerować.
Opublikowano

Teraz fakt podrożało w aso bmw litwa, ale nadal klosz kosztuje 280 zł, z tego co patrzyłem na żywo to zkw i al jest taki sam.

Ważne, żeby dać uszczelki nowe. Ja tan zabieg przeszedłem w na początku roku + zabawa z soczewkami ale ciebie to już nie dotyczy.

Miałem w ręku zamiennik kiedyś.

Opublikowano
  • Autor
Hmm, nie ogarnąłem tematu bmw Litwa, muszę to nadrobić bo rzeczywiście jest sporo taniej, na bmwstore AL kosztują - 380, ZKW czyli takie jakie miałem - 480, a w aso w Poznaniu jeszcze drożej :P
Opublikowano

Ja płaciłem poniżej 250zł/szt AL z Litwy - przesyłka gratis - dokładnie musiałbym sprawdzać, choć to już teraz nieważne.

Niestety ceny podskoczyły o 20% i już na nowy kierat M w dobrej cenie się nie załapałem jak np be..mw

 

https://pl.bmwautoparts.net/

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

Ładne auto, chyba w tym samym kolorze co mój touring :)

Kolego, napisz spisują się te klosze djauto? Nie parują, nie rysują się mocno?

Sam się nad nimi zastanawiam bo moje już lekko zmatowiałe.

  • 1 rok później...
Opublikowano
Czy rzeczywiście przedliftowe klosze pasują do reflektorów po lifcie?
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Jak zamienniki kloszy wyglądają po takim czasie?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.