Skocz do zawartości

E90 brak modułu TCU - jak dobrać?


Ruzii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem dotyczy samochodu e90 320d 2007r., po zakupie samochodu od samego początku wyskakiwał mi błąd "SOS call system failure" i oczywiście nie mogłem sparować telefonu poprzez Bluetooth. Szperając po postach i po dostaniu się do miejsca gdzie znajdować powinien się moduł TCU zastałem same nakrętki i odpięte wtyczki. Ktoś sprzedając po prostu sobie to "pożyczył". Jest moduł MULF2 HIGH BASIS SVS i teraz moje pytanie czy aby zapobiec błędom (navi prof. nie wyświetla daty godziny ani opisów, brak bluetooth i nie działa port USB) spowodowanym brakiem TCU musze dokupić taki moduł? Jeśli tak to jak mogę dobrać odpowiedni model? A może istnieje możliwość korzystania z samego MULF'a i w jakiś sposób przeprogramowania sterownika nie tracąc przy tym tym wszystkich powyżej wymienionych funkcji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Masz dwie możliwosci:

 

1. Zamontować moduł TCU i zakodować go do auta

2. Zastąpić opcję SA633 opcją SA644, zaterminować połączenie MOST po module TCU, przepiąć antenę BT oraz mikrofon do modułu MULF i oczywiście zakodować auto pod opcję SA644

 

Na MULF bez TCU będziesz miał wszystkie funkcjonalności z wyłączeniem usługi BMW Assist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli biorąc pod uwagę drugą metodę to najpierw należy w miejsce TCU zastosować pętlę światłowodową (dostanę to gdziekolwiek bo na allegro nie znalazłem)? A jeśli chodzi o kodowanie auta pod opcję SA644 to jest to skomplikowane? i wymagany jest do tego NCS Expert? Dodam, że programowaniem/kodowaniem w samochodach się jeszcze nie zajmowałem lecz jakoś mnie to nie przeraża. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jest ktoś w stanie opisać w miarę po kolei jak należy zakodować samochód pod opcję $644?

Rozumiem ze w NCSie do VO w CAS i NFRM muszę dodać opcję $644. Jak wtedy zakodować auto pod opcję SA644??

Co w tym przypadku z opcją SA633? Czy należy ją usunąć z modułów CAS i NFRM?

Dodatkowo mam pytanie co zrobić z pojawiającym się komunikatem "SOS call system failure" czy należy usunąć opcję BMW ASSIST z modułów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżam temat bo jakoś się z tym nie uporałem jeszcze a mam zamiar doprowadzić to do końca.

Jest ktoś w stanie przedstawić jak zakodować funkcję S644 zamiast S633 w NCSie? Jestem przy tym w stanie "coś" zepsuć?

Samochód jest z 2007 roku ale w 2009 był jeszcze programowany. Nic to nie zmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.