Skocz do zawartości

Sluchanie muzyki via BT z IPHONE 6 - jak ?


hektorrr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam F30 bez navi ale posluguje sie przez Iphona google maps, ktora wykorzystuje transfer komend glosowych po BT - po prostu slychac w radiu ze trzeba skrecic w prawo lub w lewo itp.

Pytanie brzmi.

Jak wykorzystac ta komunikacje z telefonem aby mozna bylo puszczac muzyke w ten sposob ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś oglądałem 328i F30 z tym bardziej wypasionym systemem łączności BT, z 2012 i połączywszy się z samochodem, rozmowy działały, tytuły utworów / albumów z Deezera czytał, ale muzyki nie odtwarzał - nie byliśmy w stanie dojść ze sprzedawcą dlaczego. Iphone 5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Aktualizacja powinna załatwić sprawę

2. Jak nie pomoże - sprawdzić w ustawieniach sparowanego urządzenia jakie parametry ma przypisane? (zdaje się sa 3 - telefon, muzyka i coś jeszcze). kiedyś tez mi cos nie "grało" i okazało się, że opcja muzyki sie w jakis dziwny sposob odznaczyła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie też czyta albumy / tytuły, a nic nie słychać? Czy jak to dokładnie wygląda?

 

U mnie po prostu w ogole nie da sie puscic muzyki z telefonu.

A z navi (google maps) normalnie ida komunikaty.

Przy wyborze dzwieku nie moge wlasciwie wybrac opcji z telfonu jest tylko AUX i USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

@ledakar

@hektorrr

 

Wasze auta posiadają radio BMW Professional typu HEADUNIT_ENTRY z ekranem 6,5 cala.

 

Na tych jednostkach nie ma możliwości uruchomienia streamingu audio via BT bo nie obsługują profilu A2DP.

 

Konieczne jest rozszerzenie instalacji o moduł COMBOX a następnie przełączenie portu USB, AUX oraz mikrofonu do tegoż modułu.

 

Warunkiem koniecznym jest radio posiadające szynę MOST, inaczej je także trzeba będzie wymienić.

 

Gdyby Wasze pojazdy były wyprodukowane w 2014 roku, wtedy fabrycznie posiadałyby jednostkę HEADUNIT_ENTRY opartą o NBT (nowa grafika) to byłaby możliwość zakodowania opcji 6NS i korzystania ze streamingu audio bez dokładania dodatkowych modułów.

Edytowane przez prmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prmax dziekuje ja rowniez,

nurtuje mnie 1 rzecz.

Sprzetowo wg mnie jest ok skoro przy nawigacji z telefonu po BT dzwiek idzie, wiec wychodzi na to ze bez problemu sprzet to ogarnie a jedynie problem jest w software.

Wlasciwie w tv wystarczylo by to jakos puscic inaczej aby muzyke streamowal na radio w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Chodzi o to, że do streamingu audio via BT jest wykorzystywany A2DP(Advanced Audio Distribution Protocol). Wbudowany moduł BT w radio nie obsługuje tego profilu (ograniczenie sprzętowe).

 

Rozmowy telefoniczne i obsługa telefonu realizowane są przez profil HFP, który nie nadaje się do przesyłania dźwięku w jakości akceptowalnej przez słuchacza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.