Skocz do zawartości

e 61 530 d poduszka nivo


matthiasmoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj w czasie jazdy wyświetlił mi się komunikat o awari samopoziomowania. Zjechałem na parking i samochód był przechylony na lewą stronę , Po odkręceniu koła zauważyłem że schodzi powietrze z okolic poduszki. Było ciemno więc nie mogłem dokładnie zdiagnozować gdzie dokładnie jest nieszczelność, Podejrzewam właśnie poduszkę. Moje pytanie jest: czy warto zakładać używaną? Czy wymiana jest skomplikowana? iczy trzeba coś programować?

 

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi, właśnie wczoraj wymieniłem na używkę i nie wiem jak długo pojeżdżę. Zapłaciłem 150 zł za wymianę i 350 za uzywkę.

Temat zamknięty

Edytowane przez matthiasmoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wg mnie nie warto kupować używki (no chyba że cena atrakcyjna i możesz wcześniej dokładnie ocenić zużycie), co więcej weź pod uwagę wymianę drugiej strony w najbliższym czasie... u mnie strzeliła ok miesiąc później. Wymiana (w e70) jest prosta - podnosisz tył , odkręcasz plastikowy drenik idący od sprężarki a następnie przekręcasz miech poduszki bodajże o 90 stopni przeciwnie do ruchu wskazówek zegara i go wyciągasz. Programowanie trzeba wykonać, aby wysokość tyłu była jednakowa, ale ja to zrobiłem po ok tygodniu od wymiany i szczerze mówiąc to korekta była niemal zerowa.

 

Pzdr Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używka to strata pieniędzy. Wymieniałem u siebie ostatnio na zamiennik z dwuletnią gwarancją i póki co jest ok. Czy to dobry wybór? To się okaże za kilka tysięcy kilometrów. Niestety wszelkie zamienniki w zawieszeniu BMW szybko się mszczą.

Wymiana jest prosta i wygląda tak jak opisał kolega powyżej. Lewarek, zdjęcie koła i przekręcenie poduszki o 90 stopni. Potem odkręcenie przewodu i odwrotna procedura. Przy odrobinie wprawy w mechanice 30 minut w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.