Skocz do zawartości

E60 - retrofit siedzeń - K-line problem


flash1685049746

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Robie retrofit sportowychch siedzen w miejsce zwykłych stołków. Teraz tak dałem samochód do elektryka żeby mi je dodał do FA, bo samemu mi to nie wychodziło, niby dodał wszystko ok ale moje auto miało zwykle stołki a teraz są sportowe i w pełni elektryczne, więc dodanie wiązki musiałem zrobić sam... Posiedziałem trochę w WDS dokupiłem brakujące kostki i piny, wszystko dorobione jest zgodnie ze sztuką. Tylko że teraz tak, podłączam fotel pasażera do K-Line za panelem PDC, i wykryło mi go jako fotel kierowcy , sterowanie z INPY działa we wszystkich możliwych kierunkach ale przyciski z boku nie działają. Podłączyłem zatem fotel kierowcy i wpiąłem sie w to samo miejsce w K-Line, i powstał problem. Auto nie widzi wgl modułu fotela pasażera, gdy mam podłączone dwa fotele to wchodząc do modułu fotela kierowcy, wymuszam ruch silników i przestawiają sie oba fotele, z tym ze kierowcy dokładnie tak jak chce a pasażera w niektórych płaszczyznach dobrze a w niektórych w odwrotną stronę. Jeszcze raz przyjrzałem sie WDS bo może ma znaczenie w którym miejscu w K-line wpinam fotele, podłączyłem więc fotel pasażera w odpowiednie miejsce zgodne z WDS ale problem ten sam. Dodatkowo mam komunikat błędu SYS-0012 IDETIFICATION ERROR, gdy mam oba fotele podłączone i ruszają sie razem cały czas jest problem z modułem fotela, chce przerywać skryptowanie.

Edytowane przez #flash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, powodem takiego stanu rzeczy jest brak masy modułu sterującego fotela pasażera. Nie pamiętam, który to pin powinien mieć masę. Bez masy nie odróżnia modułu siedzenia kierowcy i modułu siedzenia pasażera.

PS.

Nie licz za bardzo na pomoc na Forum, ponieważ wielu ludzi żyje z tego i nikt Ci nie "poda gotowej recepty" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy znalazłem opis że fotel pasażera potrzebuje dodatkowej masy, teraz wszystko działa ok, wykrywa mi oba moduły i Inpie mogę tym poruszać, jest progress, ale teraz muszę podłączyć K-Buss do przełączników z PDC, tylko że wyciągam panel PDC i tam nie ma K-Bus, jest tylko K-Line H & L które już defakto wykorzystałem. Na WDS jakoś nie jestem pewny czy to przyłącze jest prosto tylko z przełączników czy idzie gdzieś dalej w samochód...

http://i58.tinypic.com/348jarb.jpg

 

ok, juz wszystko działa, w sumie to tak jak pisałem wyżej podłączamy się do 3 pinu do wtyczki PDC, potem reszte pinów pod siedzeniem zgodnie z WDS i śmiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.