Skocz do zawartości

BMW 530 E60 podnoszenie mocy


Semenya

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. chcialbym sie zapytac czy w bmw e60 530d z 2004 roku warto jest kupic jakis dobry chip dla uzyskania wiekszej mocy lub wgranie Map do silnika? Chodzi mi o to czy w ogole warto isc w tę strone i czy za bardzo nie ucierpi pozniej silnik :) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. chcialbym sie zapytac czy w bmw e60 530d z 2004 roku warto jest kupic jakis dobry chip dla uzyskania wiekszej mocy lub wgranie Map do silnika? Chodzi mi o to czy w ogole warto isc w tę strone i czy za bardzo nie ucierpi pozniej silnik :) pozdrawiam

 

Może nie jestem znawcą tematu, ale moim zdaniem żaden chipbox wtykany w przewody ECU nie będzie spełniał swojej roli. Jedynie modyfikacja ECU i/lub skrzyni (jeżeli mowa o AT) przez osoby lub firmy znające się na tym zapewni ci lepsze osiągi, ale pod warunkiem, że silnik i osprzęt, typu dolot,turbo będą sprawne. Silnik raczej nie ucierpi, ponieważ osoby znające się na tym nie wyżyłują ci max parametrów, a jedynie bezpiecznie, i pewnie jeszcze z małym zapasem, podniosą moc i moment.

Sam zastanawiam się na chiptuningiem swojej 530d 218 KM. Jedynie zastanawia mnie jak będzie to współpracować z DPF-em, którego posiadam. Czy chiptuning = konieczność wycięcia dpf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn jezdzilem na chipie podlaczanym pod obd i roznica byla kolosalna ale chwile pozniej wymienialem skrzynie i byc moze nie przez to bo przebieg byl jaki byl ale teraz boje sie i dlatego wole sie dopytac ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.