Skocz do zawartości

Metaliczny dzwięk przy gaszeniu 530d manual


pawelbmw

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważylem w mojej 530d 218, że podczas gaszenia silnika słychać dość głosny dzwięk(metaliczny) z okolic skrzyni. Dorzucę że przy gaszeniu na wcisniętym sprzęgle jest cisza. Do tego dochodzi jeszcze lekkie szarpanie przy zmianie biegów. Czasami przy zmianie biegów też mozna uslyszec jakies dzwieki. Myślalem,że przyczyną szarpnięc są tuleje tylnej belki ale po wymianie to samo. Co może być przyczyną tego szarpania? Poduszka na skrzyni? Jak sprawdzić łącznik elastyczny wału? Za wszystkie podpowiedzi z góry dzieki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto na podnośnik... Czy tam na kanał. Jedna osoba nasłuchuje okolic sprzęgła a druga gasi/odpala. Jesli stamtąd słychać dźwięki to nic innego tam nie może stukać jak kolo dwumasowe. Jesli cicho jest na wciśniętym sprzęgle to sytuacja jasna. Dodatkowo sprawdźcie podczas jazdy z niskich obrotów czy jakby nie bardziej są odczuwalne wibracje (chociaż to tez nie koniecznie bo R6 to dość spokojne silniki).

 

Pozdrawiam.

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwięki wydobywają sie z okolic skrzyni/koła dwumasowego. Te dzwięki też są slyszalne gdy ruszam bez gazu. Wtedy są delikatnie niższe obroty i też slychac metaliczny dziwiek. Wibracji zadnych nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności dwumas. Ja ten temat u siebie przerobiłem od deski do deski. Nie da się tego w 100% wyeliminować. Wymieniłem dwumase, poduszki pod silnikiem, tłumik drgań i dodatkowo zamontowałem klapę gaszącą z przepustnicą z wersji 231PS. I gónwo.. jest lepiej ale nie tak jak być powinno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.