Skocz do zawartości

[523iA] - Skrzypiące hamulce podczas ruszania i "sprężyna".


Carlos_811

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas ruszania po zmianie biegu (automat) skrzypią mi hamulce, gdy puszczam pedał hamulca. Podczas jazdy przy hamowaniu i po dłuższej jeździe już nie.

Najczęściej skrzypienie występuję, gdy zaczynam jeździć na zimnym. Wrzucam np. D i gdy puszczam hamulec skrzypią do momentu całkowitego puszczenia pedału.

Hamulce wydają się w porządku (ręczny tylko muszę podciągnąć, bo wgl. nie łapie), samochód hamuje pewnie i nie zmienia kierunku jazdy, kierownica nie drży.

Dodatkowo jeszcze po ruszeniu (również najczęściej na zimnym) i przejechaniu kilku metrów słyszę taki krótki, trudny do opisania dźwięk. Brzmi jak odbicie sprężyny, takie "ding" i wydaje mi się, że ten dźwięk wydobywa się z okolicy przedniego prawego nadkola. Podczas jazdy po dołach i wgl. nie słyszę tego, tylko po ruszeniu po postoju.

Ostatnio diagnosta po sprawdzeniu zawieszenia powiedział, że tuleje pływające górnych wahaczy i łącznik stabilizatora do wymiany.

Wie ktoś o co może się rozchodzić z tymi hamulcami i tą "sprężynką"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki mniej więcej może być koszt takiej regeneracji? Pewnie trzeba będzie wymienić tłoczki i uszczelnić, no i przy okazji malowanie by się przydało.

Z tą sprężyną to ciężko będzie, bo w sumie nie ma reguły kiedy da o sobie znać. A te elementy zawieszenia, które są do wymiany mogą mieć coś z tym wspólnego? Bo podczas jazdy jest ok, tylko diagnosta mówił, że trochę hałasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To na pewno nie pedały skrzypią. Zamówiłem dwa łączniki i komplet tulei górnych wahaczy (mechanik mówił, że są dobre, ale wymienię na wszelki wielki, żeby żywotność wahacza przedłużyć). Wszstko Meyle HD z czescidobmw.pl.

Czy po wymianie tych elementów trzeba ustawiać zbieżność? Spotkałem się z różnymi opiniami, ale wydaje mi się, że tylko po wymianie drążków trzeba coś ustawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.