Skocz do zawartości

Nowe X5 odbiór z salonu


X5KRUK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów !

 

Jestem tutaj nowy tak samo jak moje nowe X5, które jutro odbieram z salonu.

Mam dlatego pytanie do Was.

Na co waszym zdaniem powinienem zwrócić uwagę, o co zapytać odbierając auto.

Co standardowo powinienem dostać i czego oczekiwać od dealera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu :cool2: Wrzuć specyfikację swojego autka, albo najlepiej galerię ze zdjęciami bo coś mało mamy tu F15-tek...

 

Ja do dealera stawiłem się z lekko zmodyfikowaną listą, którą możesz pobrać pod poniższym adresem:

http://f15.bimmerpost.com/forums/attachment.php?attachmentid=1112112&d=1414814771

Pozdrawiam,


Patgor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moja specyfikacja- nie ukrywam ze auto szyte w 70% pod moją żonę ... Pozostałe 30% to moj pakiet M i silnik.

 

Lakier i tapicerka (cena brutto z VAT)

416 smolista met PLN

LCEW Skóra Dakota z czarnym Wykończeniem

 

258 Opony z jazdy awaryjnej

2PA Sruby zabezpieczajace

2VB Czujnik cisnienia powietrza w oponach

423 Dywaniki welurowe

428 Trójkat ostrzegawczy

502 Spryskiwacze reflektorów

522 Reflektory biksenonowe

534 Klimatyzacja automatyczna

575 Dodatkowe gniazdo/gniazda 12V

5DA Funkcja dezaktywacji poduszki powietrznej z przodu

 

Wyposa opcjonalne (cena brutto z VAT)

 

System alarmowy PLN

 

322 Dostep komfortowy PLN

 

337 Pakiet sportowy M PLN

 

323 System domykania drzwi PLN

 

2PV 19" ze stopu lekkiego Doubl e SpokeM ogumieniem mieszanym

 

 

2TB Sportowa automatyczna skrzynia biegów PLN

 

2VF Adaptacyjne zawieszenie sportowe M PLN

 

3MC Relingi dachowe Shadow Line Individual, czarne na wysoki polysk

 

456 Komfortowe fotele przednie, regulowane elektryczne PLN

 

488 Podparcie w fotelach przednich

4CV Listwy ozdobne drewno szlachetne 508 Czujniki parkowania z i z przodu

710 Kierownica sportowa M, skórzana

715 Pakiet aerodynamiczny M

760 Obramowania BMW Individual Shadow Line czarne na

wysoki

775 Podsufitka Individual w kolorze antracytowym

3AG Kamera cofania

5AC Asystent drogowych

5AS Systemy asystujace kierowcy

609 System nawigacyjny Professional

7NH Pakiet serwisowy BMW Service Inclusive 5 lat / 100

000 km

8A1 Polska wersja

8AT Polska instrukcja obslugi

ZD2 Pakiet BMW ConnectedDrive Advanced

6AC Intelligent Emergency Calling (Inteligentne

Alarmowe) 6AE TeleServices

6AK ConnectedDrive Services ConnectedDrive)

ZP5 Polski pakiet

413 Siatka

430 Lusterka przyciemniane automatycznie,

elektrycznie

493 Pakiet dodatkowych schowków

494 Ogrzewanie foteli przednich

4UY Torba na narty i deski snowboardowe

563 Pakiet dodatkowego oswietlenia

skladane

 

 

... Chyba wszystko udało mi sie skopiować

Co Wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to czy był "bity" bo to mało prawdopodobne aczkolwiek możliwe... :)

Tylko dużo ludzi ma problem z tym, że nowe auta im ściągają, ja też miałem w niejednym nowym bmw...

Edytowane przez lewybmw1
"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lewybmw co ty robisz w zyciu? ze masz tyle bmw? Nawet nie wiesz jak mnie to zastanawia :D wiem ze to nie kultularne ale srry

 

Nie no spoko...

Jak to co robię? Leże i pachnę.. hehehe :D

A tak na prawdę jestem fanem BMW :) Resztę zostawmy na inne fora ..

"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisaliście drodzy forumowicze co sądzicie o konfiguracji tego auta ...

 

Auto przyzwoicie skonfigurowane tylko nie wiem czy nie za czarne... i z zewnątrz i w środku, nie moja kolorystyka ale jeździ sporo takich aut więc muszą się podobać :)

Nie jeździłem też z adaptacyjnym zawieszeniem M ale myślę, że przy 19" nie powinno być zbyt twardo...

 

Autko fajnie wyposazone, na pewno bedzie ci sluzyc:) po sobie jednak wiem, ze bez wzgledu na opcje samochod trzeba dokodowac, bo ma kilka mankamentow prosto z fabryki.

 

Dokładnie, jedną z takich irytujących rzeczy jest brak pamięci ostatniej pozycji systemu Auto start/stop, na szczęście można to właśnie dokodować... Tylko czy nie straci się gwarancji jak zrobi się to poza ASO ?

"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

 

Ostatecznie auta dzisiaj nie odebrałem - uzbrajam je jeszcze w dodatkowe opcje zabezpieczenia, m.in namierzanie radiowe.

Jeżeli chodzi o to dokodowanie możesz mi napisać Patgor o jakie funkcje chodzi ?

Może zrobią mi to za free póki auto jest u nich ... Ten system start/stop wogole mnie nie interesuje - można to wyłączyć ?

 

Pozdrawiam Was !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

 

Ostatecznie auta dzisiaj nie odebrałem - uzbrajam je jeszcze w dodatkowe opcje zabezpieczenia, m.in namierzanie radiowe.

Jeżeli chodzi o to dokodowanie możesz mi napisać Patgor o jakie funkcje chodzi ?

Może zrobią mi to za free póki auto jest u nich ... Ten system start/stop wogole mnie nie interesuje - można to wyłączyć ?

 

Pozdrawiam Was !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ten system start/stop wogole mnie nie interesuje - można to wyłączyć ?

No własnie mnie też dlatego napisałem, że jest to uciążliwe, że nie pamięta ostatniej pozycji... Czyli za każdym razem jak zgasisz auto musisz go ponownie wyłączyć bo domyślnie jest włączony ...

"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym wątku ktos tutaj pisal, ze zakodowanie start/stop tak aby pamietal ostatnie ustawienie to 1200 PLN w ASO. Koszmarnie drogo zwazywszy na naklad pracy w tej usludze. Kruku, jak na 70% konfiguracje dla żony to brak mi surround view i HUD. Auto faktycznie czarne jak kruk :D . Niech sie dobrze prowadzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24euro - tyle mnie cala ta zabawa kosztowala, a dokladnie byl to koszt kabla Enet. Podczas czekania na kabel zaczalem studiowac kodowanie i zasiegac porad na forum w USA. Po zainstalowaniu oprogramowania i zakodowaniu auto start stop (tak by sprawdzic czy wszytko poszlo jak nalezy) stwierdzam, ze jest to dziecinnie proste zadanie i kazdy srednio rozgarniety i obeznany z komputerem czlowiek moze zrobic to sam. Wystarczy tylko poruszac sie po obszarach, o ktorych pisza w "instrukcji" i wszystko bedzie ok:)

 

A gwarancje mozna stracic tylko na elektryke i to dopiero wtedy jak bmw udowodni ze wasze kodowanie mialo bezposredni wplyw na awarie.

Pozdrawiam,


Patgor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym wątku ktos tutaj pisal, ze zakodowanie start/stop tak aby pamietal ostatnie ustawienie to 1200 PLN w ASO. Koszmarnie drogo zwazywszy na naklad pracy w tej usludze. Kruku, jak na 70% konfiguracje dla żony to brak mi surround view i HUD. Auto faktycznie czarne jak kruk :D . Niech sie dobrze prowadzi.

 

Dzięki dzięki, wszystkiego miec nie można ... Przynajmniej od razu ... Kruk bo kolor wpada w ciemny granat - takie miałem skojarzenie. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24euro - tyle mnie cala ta zabawa kosztowala, a dokladnie byl to koszt kabla Enet. Podczas czekania na kabel zaczalem studiowac kodowanie i zasiegac porad na forum w USA. Po zainstalowaniu oprogramowania i zakodowaniu auto start stop (tak by sprawdzic czy wszytko poszlo jak nalezy) stwierdzam, ze jest to dziecinnie proste zadanie i kazdy srednio rozgarniety i obeznany z komputerem czlowiek moze zrobic to sam. Wystarczy tylko poruszac sie po obszarach, o ktorych pisza w "instrukcji" i wszystko bedzie ok:)

 

A gwarancje mozna stracic tylko na elektryke i to dopiero wtedy jak bmw udowodni ze wasze kodowanie mialo bezposredni wplyw na awarie.

 

Dziękuję za info PATGOR - zapoznam się z tematem i powalczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancji na pewno sie nie straci ,kodowanie niestety trzeba bedzie powtorzyc ,jesli ASO uaktualni oprogramowanie w samochodzie. Ja placilem jakies smieszne pieniadze (80 USD) za dodanie wszystkich mozliwych funkcji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancji na pewno sie nie straci ,kodowanie niestety trzeba bedzie powtorzyc ,jesli ASO uaktualni oprogramowanie w samochodzie. Ja placilem jakies smieszne pieniadze (80 USD) za dodanie wszystkich mozliwych funkcji

 

A to nie jest tak że auto ma wgrywane najnowsze dostępne oprogramowanie w danym momencie produkcji?

Czy muszę jeszcze sprawdzić i ewentualnie prosić o wgranie update'ów softu - bo może się okazać ze auto z 2015 roku będzie mieć soft z 2014 łącznie z jego błędami potem wykrytymi ?

 

O jakich wszystkich - wgranych - możliwych opcjach mówisz ? Co masz na myśli ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.