Skocz do zawartości

Kontrola DSC i hamulca ręcznego pali się na żółto


pavcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

 

Mam taki problem, otóż zapaliły mi się kontrolki DSC i hamulca ręcznego na żółto po czym samochód nie chciał odpalić, po krótkim postoju zapalił, lecz gdy tylko ujechałem jakieś 400m samochód zgasł po chwili odpalił ale kontrolki święcą się nadal, co to może oznaczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w wyniku wstrząsu lub jakiegoś nienaturalnego naciągnięcia przewodu od czujnika ABS wyskoczył Ci błąd, miałem tak samo gdy wymieniałem sprężynę z przodu, opuściłem sobie tylko amor, nie wyciągałem go i przewód był cały czas naciągnięty. Zmontowałem wszystko, i kontrolki się zapaliły. Kilka razy odpaliłem i zgasiłem auto, sprawdziłem czy nie wyrwałem przewodu i już ponad miesiąc wszystko jest w porządku. Jeśli zgasły, działa ABS i kontrola trakcji to problem rozwiązał się sam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten problem w 90% powraca teraz jak podepniesz pod kompa nic ci nie wywali zrób to jak ci ponownie sie zaświeci z tym że jest jeszcze taki problem że odpalasz auto ruszasz i świeci po przejechaniu około 1-2 km gasisz odpalasz i jest ok przerabiałem ten problem miesiąc temu :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy jak będzie, dzisiaj zrobiłem ponad 200km i wszystko działa jak należy, zastanawia mnie tylko jedna rzecz-kontrolki ok mogą świecić, ale dlaczego auto nie chciało zapalić i dlaczego zgasł silnik podczas jazdy? czyżby komputer odłączył zapłon?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także stawiam na to że pada czujnik ABS. Nie raz tylko sie zabrudzi i po wyczyszczeniu działa dalej aczkolwiek wątpie żeby dało sie go wyjąć bez uszkodzenia jeżeli jest tam od nowości :D u mnie np. trzeba było go wyskrobać :P Najpierw co jakiś czas świrował i wystarczyło pod cisnieniem dobrze koło umyć i znów jakiś czas było OK :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.