Skocz do zawartości

[compact 1.9] Problemy z elektryką (światła/klimatyzacja)


ZepsutyKompot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam problemy ze swoim kompotem. Jeśli chodzi o światła, nie działają mi długie. Pozostałe światła, jak i wszystkie kontrolki działają, sprawdzałem też bezpieczniki i stycznik (słychać jak pyka przy włączaniu długich, czyli jest sprawny). Sprawdzałem też same żarówki, które są sprawne. Kable wydają się być w porządku, dobrze zabezpieczone, nie widać, żeby były gdzieś przetarte.

 

Co do klimatyzacji - niedawno nabita, kompresor się załącza, kontrolka po włączeniu jej nie gaśnie. Problem w tym, że nie chłodzi, nawet na 4ce, powiedziałbym, że powietrze jest wręcz lekko ciepłe. Grubsza rurka, która powinna być zimna, jest temperatury pokojowej, nie robi się ani zimna, ani ciepła. Możliwe, żeby kompresor nie wytwarzał ciśnienia i stąd ten problem?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź , czy jak włączysz długie to jest prąd , możliwe, że nie ma masy .

Co do klimatyzacji , to sprawdź włącznik temperaturowy wiatraka. Ten na chłodnicy , jak będzie niesprawny to klima chłodzić nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do świateł, to kup miernik elektryczny, już weź zwykłą żarówkę i lecisz całą instalację, wtedy znajdziesz miejsce gdzie znika napięcie albo nie ma masy

 

na jakiej podstawie twierdzisz, że kompresor się załącza, sama kontrolka jeszcze o niczym nie świadczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klimatyzacji , to sprawdź włącznik temperaturowy wiatraka. Ten na chłodnicy , jak będzie niesprawny to klima chłodzić nie będzie.

 

Działa, załącza się po nagrzaniu silnika.

 

na jakiej podstawie twierdzisz, że kompresor się załącza, sama kontrolka jeszcze o niczym nie świadczy

 

Bo widzę jak się załącza obserwując go od spodu samochodu.

 

Popatrzę z tą masą jutro, co do tych świateł, ale to dla mnie dziwne, bo chyba mało prawdopodobne, żeby coś było z masą jednocześnie w prawym jak i lewym świetle, skoro wiązki są osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klimatyzacji , to sprawdź włącznik temperaturowy wiatraka. Ten na chłodnicy , jak będzie niesprawny to klima chłodzić nie będzie.

 

Działa, załącza się po nagrzaniu silnika.

 

powinien się jeszcze załączyć po włączeniu klimatyzacji i to od razu na drugi bieg

 

Popatrzę z tą masą jutro, co do tych świateł, ale to dla mnie dziwne, bo chyba mało prawdopodobne, żeby coś było z masą jednocześnie w prawym jak i lewym świetle, skoro wiązki są osobno.

fakt to jest to mało prawdopodobne, ale nie można tego wykluczyć, wiązki niby są osobno, ale zanim zostanie złapana masa z budy, to kable łączą się razem w takiej złączce, przy przedniej lewej lampie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.