Skocz do zawartości

e60 530d odma objawy zuzycia ?


plwaw

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś gdzieś tam czytałem, że ponoć te OEM są lepsze od zamienników, chociaż wątpię w to, bo tam nie ma żadnej technologii z NASA :D u mnie jak wymieniałem to membrana dalej chodziła prawidłowo a siedział oryginał od nowości, wsadziłem teraz febiego bo oryginał miał cenę z kosmosu i nie mam żadnych problemów, wiec na tą chwilę nie powiem o niej nic złego i wątpię, żeby te wycieki u Ciebie były spowodowane wadliwą odmą , ja wymieniłem swoją tylko dlatego ,że mi kopci po odpaleniu, ale tylko jak jest zimno , oczywiście nic to nie zmieniło i dalej z tym walczę :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Musiałbyś odkręcić pokrywę zaworów i ją dokładnie obejrzeć, facet miał pęknięty plastik z boku na pokrywie.

 

I pęknięta pokrywa może powodować takie przedmuchy do odmy? Czy pęknięcie było pod odmą i przez to tak się lało?

1600pln za OEM, to w ciemno nie kupię, powiem mechanikowi żeby się przyjrzał przy następnej okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ja kupował to odmę tylko Ori, na zamiennik wymieniałbym ewentualnie sam filc.

Nigdy nie miałem do czynienia z pękniętą pokrywą, odma zamontowana jest nad pokrywą więc to możliwe, że tam może podciekać, ale jeśli miałbym wymieniać pokrywę to szukałabym używki.

Oczywiście zgadzam się, na ślepo nie ma co kupować części. Kumaty mechanik napewno to ogarnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja opowiem o moim przypadku.Wymieniłem odmę prewencyjnie nic złego się nie działo.Kupiłem odmę febi .Po miesiącu otwieram maskę dolot i płyta zarzygana jak świnia.Prawie już turbo wymieniłem lecz wyczytałem gdzieś o podobnym przypadku że może to być wina nie oryginalnej odmy.Kupiłem ori odmę i 20tysi od wymiany i bez wycieków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.