Skocz do zawartości

520i m54 b22 - problemy silnika


Wasa 73

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc. Podłączyłem samochód pod kompa i wyskoczył mi błąd 2C27. Przyczyna podłączenia to przy obciążeniu silnika, np wysoki bieg a mała prędkość nieraz mi szarpnie samochodem (przydusi) nie zawsze. Na wolnych chodzi równo, zbiera się myślę dobrze. Spalania ok 11,4 przy spokojnej jeździe. Kupiłem nowe świece i założyłem bo mam wkręcone od innego modelu to wcale nie chciał chodzić , nie palił na któryś cylinder. Oddałem i wkręciłem z powrotem te same.Mają przebieg ok. 10 tys. Więc nie wiem co to może być. Proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest błąd sondy lambdy, nie jest on związany z twoim problemem...mam tak samo na nowych świecach irydowych ngk też nie chciał chodzić. Nie wiem co jest grane...
Spolszczenie CCC na PW ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nas dwóch. Zakupiłem świece do tego modelu tj. NGK BKR6EUQP i nie dało się dodać gazu bo nie palił na cylinder, nie wiem czy jeden czy więcej. Obecnie od dwóch lat jeźdzę na świecach NGK BKR 6EK chyba bo nie pamiętam jednoelektrodowych. Te dedykowane są wieloelektrodowe. Na tych co teraz jeźdzę są 1 omowe a te dedtykowane co nie chciał wogóle chodzić są 5 omowe. Co to może być. Pomóżcie bo się wakacje się zbliżają. Cały czas samochód w ruchu ale to denerwuje. Żadnego cheka nie wywala więc co. No i ten błąd sondy 2C27.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem właśnie do ASO i twierdzą, ze przyczyną jest zły moment dokręcenia świec. Co jest dla mnie nie logiczne bo stare świece też zostały dokrecone tak samo.
Spolszczenie CCC na PW ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów problem wrócił. Wczoraj dodatkowo miałem tak, że po odpaleniu samochodu po 8 godzinach na wolnych obrotach po włączeniu klimy przerywał bardziej, tak jakby biło silnikiem, szarpało, objaw dziury zapłonu, już sam nie wiem. W sobotę podmienię jeszcze świece.

 

Pomocy jeśli ktoś ma jakiś pomysł w czym tkwi problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na jakich cewkach jeździcie. Wczoraj sprawdzałem u siebie mam bosch 0221504100. nie podoba mi się jedna cewka. Zamówiłem ją i zobaczę. Po sprawdzeniu w sklepie powiedziano mi że te na których jeżdzę już nie ma. Do tego modelu teraz jest bosch 0221504470. Więc taką zamówiłem. Jedna z cewek którą podejrzewam działa na świecy jednoelektrodowej a nie radzi sobie ze świecami wieloelektrodowymi. Wymienię ją i napiszę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.