Skocz do zawartości

wentylator klimatyzacji nie słychać


maciejz

Rekomendowane odpowiedzi

BMW e60 2004 rok 530 d. Po odpaleniu samochodu w ciepłe dni włączeniu klimy na auto (klimatronik dwustronny) dmuchawa nie pompuje do auta powietrza . Do samochodu wlatuje powietrze zimne dopiero wtedy kiedy nacisnę przycisk maks. Dodatkowe pytanie kiedy w tych autach załącza się wentylator klimatyzacji, bo jakoś go nie mogę usłyszeć. Dodam że klima raczej działa, bo na postoju pomimo ciepła leci zimne powietrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , zrobiło się ciepło wiec zauważyłem ze klimatyzacja w e 60 z 2008 roku prawie nie działa , dodam ze auto kupiłem w zime wiec nie zauważyłem wcześniej ze cos z klimatyzacja jest nie tak jak trzeba , czytałem już w tym temacie , wentylator przy właczeniu klimy się nie włacza lecz na wyższych biegach chodzi gdy samochód się zagrzeje , po zdjęciu tej kostki na rurce wentylator działa w trybie awaryjnym ,dodatkowo po wcisnieciu zaworka doładowywującego niec tak jak by w układzie wogule nie było czynnika , miał ktoś już taki przypadek i czego można się spodziewać przy kosztach naprawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Najlepiej byłoby podłączyć auto pod INPĘ.Odczytać błędy.Wejść w moduł klimatyzacji HKL i tam na włączonej klimatyzacji zobaczyć jej pracę.

P.S. Możesz mieć za mało czynnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby podłączyć auto pod INPĘ.Odczytać błędy.Wejść w moduł klimatyzacji HKL i tam na włączonej klimatyzacji zobaczyć jej pracę.

P.S. Możesz mieć za mało czynnika.

Wydaje mi się ze czynnika nie ma w ogóle bo jak próbowałem wcisnąć ten zaworek od doładowania to nic się nie wydobywało wygląda na to ze układ jest całkowicie pusty choć jak teraz dałem klimatyzacje na max to leci chłodne powietrze lecz przy ciepłych dniach nie daje rady schłodzić wnętrza , w idrive mam ustawione maxium na niebiesko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba należałoby zrobić test szczelności klimatyzacji.

Też tak mysle tylko problem w tym ze mieszkam w Belgii kontaktowałem się z serwisem i samo nabicie i czyszczenie to 100 e mam obawy ze samo nabicie nie pomoże auto używam od miesiąca i wcześniej nie było takich temperatur , teraz przy temperaturze 28 stopni klimatyzacja nie daje rady schłodzić wnętrza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.