Skocz do zawartości

problem ze skrzynia automatyczna e60 520i


nikod0303

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo prosze o pomoc,byc moze watek ten byl juz opisywany ale przetrzasnalem juz tyle postow na innych forach,ze mi sie w glowie kielbasi a nic pomocnego nie znalazlem wiec prosze o wyrozumialosc

Mam e60 2004 rok 520ia z przebiegiem 268tys km,na 100% przebieg oryginalny gdyz auto jest z pelna historia i jest za granicami Pl,stad tez sorry za brak polskich znakow :)

Wszystko jest pieknie z wyjatkiem skrzyni biegow,praktycznie zwsze byly wyczuwalne szarpniecia przy zmianie z 4 na 5 bieg,stad wbilo mi sie do lba aby wymienic olej w skrzyni,zrobilem to w warsztacie kuzyna w Poznaniu,koles raczej oblatany wiec wlal co tam trzeba bylo,zmienil miske i sie zaczelo....nie mialem czasu interweniowac w Pl bo w dzien odbioru auta mialem wykupiony bilet na prom a poza tym wlasnie skonczyl mi sie urlop :(

I tak zyje ze swoim nieszczesciem do dzisiaj,a mianowicie kiedy jedzie sie jak babcia albo dziadek to wszystko jest igla...ale nie o to przeciez chodzi....w momencie glebszego wcisniecia pedalu gazu lub przy wyprzedzaniu gdy skrzyni zechce sie zredukowac na bieg nizszy nastepuje bardzo nieprzyjemne szarpniecie ktore przypomina delikatne uderzenie w jakas przeszkode,naprawde nie sciemniam....co za tym idzie z reguly wlacza sie tryb awaryjny i pozostaje do zabawy bieg 3,oczywiscie wszystko znika po wylaczeniu zaplonu i jedziemy normalnie.Auto bylo juz w serwisie bmw u znajomego ktory wyczytal w historii auta ,ze byl wymieniany na gwarancji konwerter,pokazuje to iz problem ze skrzynia byl od zawsze,skrzynia byla kilkakrotnie podlaczana do komputera,byly kasowane bledy,byla adaptacja i nic,Pomagalo to z reguly na kilkanascie kilometrow i wszystko powraca jak koszmar.

Zdazylo sie rowniez zlapanie trybu awaryjnego przy malej predkosci ale na sniegu,w momencie wjezdzania pod zniesienie gdzie kola zabuksowaly i bach...tryb awayjny...

 

ani tego sprzedac bo zaraz mi auto wroci pod dom ani tak naprawde tym pojezdzic nie mozna....:)

Wiec Panowie bardzo prosze o wskazowki co to za diabelstwo moze byc albo gdzie w zachodniej Polsce mozna sie udac po pomoc bo urlop sie zbliza ...;) Pozdrawiam Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to ja się podłącze do postu posiadam e60 z 2005 roku i mam podobne objawy tylko tyle że nie włącza się tryb awaryjny poprostu jak jest zimny olej w skrzyni to zazwyczaj czuje szarpniecia przy zmianie biegów ale jak przyjadę już kilkanaście kilometrów to wchodzą jak w maselko .. Za miesiąc jadę na serwis to się okaże co w trawie piszczy :-D pozdro!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam dokładnie te same problemy w E70, i podobnie jak u Ciebie problem pojawił się po wymianie oleju w skrzyni, aktualnie auto ma 280kkm. Błąd zapisany w skrzyni to 4f8a - Ratio Monitoring gear shift 4-5. Na razie problem nie rozwiązany, w razie dynamicznego przyspieszania przerzucam skrzynię w tryb DS, gdzie szarpnięcie i błąd się nie pojawiają. Dotychczasowe moje próby naprawy (wszystkie nieskuteczne):

1. Kasowanie adaptacji skrzyni.

2. Wymiana zaworów(solenoidów) mechatronika.

3. Wymiana toczków mechatronika i płyty separatora - (przed pojawieniem się szarpania, przy poprzedniej wymianie oleju w skrzyni czyli ok 70kkm wcześniej)

 

Po rozmowie z kilkoma osobami od ASB wydaje się że nasz problem wynika ze zużycia tarczek jednego/kilku sprzęgieł skrzyni, co powoduje uślizg na nim a sterownik rozpoznaje to i dokonuje gwałtownej zmiany biegu (bo wyprzedzasz i potrzebujesz mocy..)

Ale to nadal tylko hipoteza...

Pzdr Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.