Skocz do zawartości

E53, 3.0Diesel, łożyska tylnego mostu 3,91.


ArtPol74

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Moje auto(3.0 diesel 2003r.polift) ma mały problem z wibracjami podczas intensywnego przyspieszania od 100-110 w górę i po odpuszczeniu gazu. Gdy jeżdżę delikatnie objawy praktycznie zanikają. Wyeliminowałem podporę wału, bo wymieniłem. Mechanik stwierdził luz na tylnej półośce ale wycieku nie ma i nic nie huczy, jeździ ok. Czy ktoś wymieniał lub zna kogoś kto to robił. Czy trzeba rozbierać cały most, czy może łożysko wyjdzie od zewnętrznej strony? Czy może być inna przyczyna luzu niż łożysko? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tylnym mostem to nie taka latwa sprawa kolego.

Trzeba z odpowiednim mometem i luzem przykrecic to lozysko po wymianie,sam tego nie zrobisz.

Trudnia sie tym i maja specjalny sprzet do pomiaru luzu.

Bo albo zrobisz za ciasno lub bedzie za duzy luz.

I wtegy walek ataku bedzie zle sie ukladal z orbita i powstanie efekt tarcia lub luzu co powoduje wytarciem zebowi uszkodzeniem calego mostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki... mechanik też o takiej ewentualności mówił :( To może ktoś poleci jakąś sprawdzoną firmę? A tak z trochę innej strony...na allegro znalazłem firmę,która proponuje wymianę awaryjnych mostów p/t, z 3.91 na 3.73 :shock: Niby piszą, że sprawdzone :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale przód i tył robią. Po porównaniu cen, to w cenie jednego masz dwa nieawaryjne :D Ja w swoim będę wymieniał łożysko ale tym co poleciał cały most, to może być alternatywa. http://allegro.pl/bmw-e53-x5-05r-3-73-zamiast-3-91-kpl-gwarancja-fv-i5064918698.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może znacie firmę:

AP Drypa- naprawa skrzyń biegów i mostów, 83-010 Jagatowo,ul. Kolonia 37, woj. pomorskie?

Ogłasza się na allegro, że naprawia mosty do bmw?!?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam, troche odswieze temat. Czy ktos w swoim x5 zmienial , te wadliwe dyferencjaly 3,91 na 3,73 ??

Sprowadzilem auto z Niemiec, kupilem z tym uszkodzeniem.Chce je naprawic ale za nic nie mozna dorwaac tego dyfra 3,91.

Mam zamiar zalozyc ten nie wadliwy ( oczywiscie przod + tył ).

Podpowie ktos cos ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy dzwoniłem można było się dogadać co do wstawienia. Jeszcze podsunęli pomysł,że jeżeli któryś z 3,91 dyfrów jest sprawny to można dobrze sprzedać obniżając koszty zmiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Panowie przeglądając allegro. Może taka alternatywa, ktoś może próbował. Wiem, że tu chodzi o przedni ale...http://allegro.pl/reduktor-most-przedni-bmw-x5-e53-3-91-naprawa-i5793965598.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.