Skocz do zawartości

Moduł komfortu , za co odpowiada


viciak

Rekomendowane odpowiedzi

Wilam

 

W środę stałem się szczęśliwym posiadaczem E46 320d, poprzedni właściciel mówił ze powinienem się zająć modułem komfortu. Według niego nie działa on poprawnie. Mi wydaje się ze problem nie jest spowodowany modułem ale wole się spytać. Objawy sa takie:

1.nie mogę wyłączyć ASC, znaczy się świeci się ta kontrolka od ACS i ABS ale kontrola dalej działa. Znalazłem informacje ze to wina czujników.

2.nie leci ciepłe powietrze z nawiewu.

 

pozdrawiam

viciak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to żaden z wymienionych objawów nie jest skutkiem niepoprawnie działającego modułu komfortu, ponieważ odpowiada on za inne rzeczy.

Po drugie, aby całkowicie wyłączyć ASC i ABS należy po wciśnięciu przytrzymać ten przycisk.

Jeśli chodzi o nawiew, to pytanie, czy poziom płynu chłodzącego jest ok ? A może ciepłe nie leci tylko ze środkowego nawiewu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nawiewu to raczej ze wszystkich bo w zasadzie zauważyłem to podczas deszczu ze przy odparowywaniu szyby nie leci cieple powietrze, co do poziomu płynu, po otwarciu pływak jest na takim poziomie ze krawędź zbiornika jest miedzy tymi dwiema kulkami na pływaku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie koniecznie musi być walnięty. Wystarczy że zbieżność jest źle ustawiona i też się będzie świecić. Podłącz pod kompa i odczytaj błędy zanim zaczniesz inwestować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Czy moduł komfortu odpowiada za wygaszanie oświetlenie wnętrza po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki? Wiem że lampka bagażnika sama się wyłącza po jakimś czasie, chyba 15minut, ale czy to też dotyczy oświetlenia wnętrza? Akumulator padł przez włączona pręż dziecko lampkę i dlatego pytam. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wygaszanie oświetlenia wnętrza już odpowiada moduł (reszta jak koledzy napisali) choć co do lampki w bagażniku - jeśli gaśnie po 15 min to albo czujnik zamknięcia klapy pokazuje, że klapa jest otwarta lub faktycznie moduł jest uszkodzony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jesli kontrolki ASC czy DSC świecą to system nie działa. Co do lampki bagażnika pewnie autorowi chodziło o to że przy otwartej klapie gaśnie po 15 min. Jeśli dziecko włączyło oświetlenie i przez to rozładował się akumulator nie oznacza to że modul jest uszkodzony. W tym momencie modul nie wyłączy oświetlenia jeśli było włączone manualnie. Modul gasi oświetlenie ktore załącza się automatycznie przy otwieraniu drzwi A gasi gdy zamykasz auto z pilota.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.