Skocz do zawartości

SKRZYNIA BIEGÓW 6HP26 + konwerter


Rysiek535d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W mojej 535d 2005r kiedyś zaczęły falować obroty więc oczywiście wymieniłem konwerter na regenerowany - niestety okazał się wadliwy. Kolejna wymiana i dalej źle. Założono mi używany z małym przebiegiem i poprawiło się znacząco ale to nie to samo auto co przed wymianami :( Pojeździłem parę miesięcy i zdecydowałem, że skrzynię należy zrobić w innym warsztacie i w końcu porządnie. Noszę się z zamiarem wymiany konwertera tym razem na nowy i przy okazji przejrzeć skrzynię. Na pewno do wymiany będą tłoczki więc też płyta i adapter mechatronica. Zastanawiam się nad tarczkami sprzęgłowymi. Niestety ten temat chyba mnie już przerasta. Mieszkam w Częstochowie ale mogę oczywiście dojechać do dowolnego miasta w naszym kraju. Szukam warsztatu który może zrobić to solidnie. Czy znacie kogoś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Ci najpierw zdiagnozować co rzeczywiscie masz do wymiany, rzadko bywa zeby wszystko bylo do wymiany... Ja osobiscie zalozylem sobie konwerter z LCI wersji 286KM (model V102) i jest rewelacja... Jakie masz obiawy w tej chwili ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, konwertera nowego nie kupisz bo nie ma takich na naszym rynku, wszystko to regeneracja lub regeneracja fabryczna :) jezeli obroty nie falują i nie ma efektu tarki to raczej konwerter masz dobry, rozumiem ze wymieniales olej i adaptacje robiles ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wymieniałem olej, miskę z filtrem, była adaptacja. Dodatkowo wydaje mi się, że słyszę pracę jakiegoś mechanizmu w okolicach skrzyni/konwertera przy delikatnym obciążeniu, ujmując gaz dźwięk znika. Skrzynia działała znakomicie do momentu wymiany konwertera i oleju. Po tym zabiegu przestałem lubić swoje auto :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.