Skocz do zawartości

Problem z ciśnieniem oleju, E92 320i N43


krzysiek_mbn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupiłem samochód i jakiś czas temu pojawił się komunikat:

http://images70.fotosik.pl/874/810884d333433335.jpg

Olej został wymieniony na CASTROL EDGE 5/30

Filtr oleju: OX 166/1D KNE

Niestety prolem pojawia się nadal. Po wyświetleniu się komunikatu gaszę silnik, odpalam i nie ma błędu. Niestety za jakiś czas (czasem jest to 5 minut czasem kilka godzin) komunikat znów sie pojawia.

Co może być przyczyną? Miał ktoś taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź błąd jaki kod. Ja też miałem kodu nie pamiętam ale do wymiany poszedł czujnik ciśnienia i mam już spokój. I tak na marginesie nie lej takiego syfu do silnika weź coś innego.
Jedź szybko tam gdzie wolno :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być błąd czy ciśnienie statyczne czy te drugie kod błędu prawdę powie. Tak zawór ten ma też z tym doczynienia ja jak wymieniałem czujnik to swój sprawdziłem jak chodzi i czy się nie zacina.
Jedź szybko tam gdzie wolno :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Silniki N43 miały wadliwe elementy plastykowe rozrządu. Zdarzało się, ze drobiny plastiku osadzały się w "smoku oleju" pompy olejowej zmniejszając dopływ oleju do pompy, a czasem całkiem blokując dopływ. Niestety, żeby to sprawdzić trzeba zdjąć miskę olejową. Odradzam jazdę bez usunięcia usterki, bo uszkodzisz panewki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za podpowiedzi. Zamówiłem czujnik ciśnienia, mechanik wymieni i zobaczymy czy to rozwiąże problem.

Co do kodu błędu, mechanik podpinał do komputera i nie pokazywało żadnych błędów. Pytanie czy potrzbene jest oryginalne oprogramowanie takie jak mają w ASO BMW żeby odczytać błędy? Po zgaszeniu silnika błędy nie są zapamiętywane i nie widać nic na komputerze.

Jeśli chodzi o czujnik ciśnienia oleju, może ktoś podpowiedzieć gdzie on się znajduje i jak się do niego dostać?

@Owca007 - jaki olej polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leje Liqui Moly Longtime High Tech 5W-30 ale też jest dużo innych lepszych od Castrola. Co do czujnika to dojdziesz od niego jak zdemontujesz alternator i od przodu wkładasz rękę klucz i spokojnie dojdziesz. On jest pod kolektorem dolotowym w bloku silnika.
Jedź szybko tam gdzie wolno :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.