Skocz do zawartości

E92 335i 2007 konwersja z AT na DKG lub manual


pawel_e81

Rekomendowane odpowiedzi

Hej !

 

Da rade zaaplikować do 2007 N54 DKG lub manual ?

Mechanicznie na 99% sie da, ale czy uda sie zakodować ?

 

Czy DKG w 335i przerzuci bieg dalej w trybie manualnym jak dojdziemy do odcinki czy zatrzyma sie na biegu ??

 

Z gory dzieki za opinie !

http://images.spritmonitor.de/773563.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lipa.

 

W takim razie interesuje mnie konwersja na manual.

Kto i za ile szmalu ?

 

Wał i dyfer pewnie też do wymiany. Tak ?

Ile.wezme za mój automat ? 2000?

Edytowane przez pawel_e81
http://images.spritmonitor.de/773563.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

DKG w M biegu sama nie zmieni, więc może to kwestia tylko zmiany softu :?:

Ja bym na Twoim miejscu w takie przeróbki się nie bawił, tym bardziej w manuala. Wgraj sobie soft skrzyni od Alpiny i będziesz się czuł, jakbyś miał nową skrzynię :) a i w razie potrzeby raz na rok na 1/4 mili możesz z procedury gaz/hamulec wystartować, czego się nie da w DKG zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trasie automacik na prawdę daje rade, sprawuje się bardzo dobrze.

 

Ale w mieście brakuje pazura, gdybym miał manual to inaczej by to wszystko grało :) Nie jestem maniakiem urywania setnych części sekundy, chodzi o przyjemność z jazdy. W parze z manualem wrzuciłbym szperę.

 

LC w DKG w 335i działa fajnie, jeździłem tym, ale nie działa ta funkcja na DSC OFF. Trzeba mieć tylko DTC zapięte, też dziwnie to skonfigurowali...

 

P.S Mam już nowy Cooler :mrgreen: :mrgreen: Niebawem trzeba go zamontować ;-)

Edytowane przez pawel_e81
http://images.spritmonitor.de/773563.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
DKG w M biegu sama nie zmieni, więc może to kwestia tylko zmiany softu :?:

Ja bym na Twoim miejscu w takie przeróbki się nie bawił, tym bardziej w manuala. Wgraj sobie soft skrzyni od Alpiny i będziesz się czuł, jakbyś miał nową skrzynię :) a i w razie potrzeby raz na rok na 1/4 mili możesz z procedury gaz/hamulec wystartować, czego się nie da w DKG zrobić...

...........DKG w M biegu sama nie zmieni, więc może to kwestia tylko zmiany softu :?: , właśnie dla mnie szkoda, często się zapominam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dla moda: nie znalazlem podobnego tematu na tym forum

 

 

Witam. Chce kupic E92 335i poliftowego/przedliftowego. Mam pytanie czy swap na skrzynie DKG się opłaci?

Aktualnie jezdze manualem, ale z drugiej strony w E92 manual tez mi odpowiada... ale chcialbym aby bylo wygodniej + tak samo dobre jak manual.

Z tego co wiem DKG jest świetne. Widze tylko te "zwykle automaty".. fakt, ze soft alpiny mozna wrzucic od 2007 marzec, ale w DKG chyba też? Nie wiem..

Załóżmy chce swap DKG, wiem ze takie swapy mialy miejsce juz.. ale czy to będzie sie oplacalo.. E92 z dkg minimum 20 tys euro.. wiadomo bo rocznik tez jest wyższy.

E92 zwykly manual/skrzynia od 15 tys euro da sie kupic w fajnym stanie i wyposazeniu (wiadomo starszy rocznik) Zamiast przepłacać 5 tys euro, przeznaczył bym to na swap + sprzedaz starych czesci.

Dobry pomysl? Celuje w lifta, ale moze byc tez i przedlift. Bedzie taki ukladzik pasowal?

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.