Skocz do zawartości

[e87] 118d Problem choinka błędów, tryb awaryjny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki oto problem z moja bmw 118d. Mianowicie podczas jazdy zaczęły mi wyskakiwać różne błędy, wyglądało to tak jak by był zanik prądu. Komputer wyłączył wspomaganie i inne rzeczy choinka na liczniku po wyłączeniu auta nie mogłem go odpalić, wycieraczki zaczęły same działać. Po którejś próbie odpalił i bmw działało normalnie żadnych błędów na wyświetlaczu idrive po przejechaniu paru kilometrów to samo. Sprawdziłem inpą było kupę błędów ale podejrzewam że to wyłapał po zaniku prądu. Poniżej prześlę zrzut błędów z inpy

 

ERGEBNIS : 5 Fehler im Fehlerspeicher!

0x4D03 4D03 Abgasgegendrucksensor

P14A3 Abgasgegendrucksensor (Bank 1, vor Partikelfilter) / Ladedrucksensor / Umgebungsdrucksensor - Korrelationsfehler

0xCD87 CD87 Antriebsstrang CAN Bus

U0028 Fahrzeug-Kommunikationsbus A - Fehlfunktion

0x4A03 4A03 WakeUp-Leitung (BN 12h) bzw. Klemme 15 (BN 11h)

0x4CA0 4CA0 Öldruckschalter, Plausibilität

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
kolego rozwiazales ten problem ? walcze z tym problemem w e60 tez masa bledow od skrzyni przez abs wspomaganie az po pompe paliwa i tez dzieje mi sie to dlatego ze prawdopodobnie zanika kl15 bo mam oprocz masy bledow w komunikacji miedzy sterownikami blad dotyczacy kl15 tak jak u ciebie 4A03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
witam mianowicie przyczyną mojego problemu był przewód od skrzyni biegów do komputera który nie był wpięty w mocowanie fabryczne jak sobie wisiał i skrzynia się nagrzała ( automat ) przy skręcaniu w lewą stronę przewodzik dotykał skrzyni i robił zwarcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.