Skocz do zawartości

M 44 problem z odcieciem paliwa


premiumlech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem mianowicie silnik 1.8 IS m 44 jak jeszcze nie osiagnie temperatury zarowno na biegu jałowym jak i na wyzszych biegach wkreca sie do 7 tys obr jezeli silnik osiagnie te 90 stopni na biegu jalowym wkreca sie do konca natomiast na wyzszych biegach odcina paliwo przy 5, 5.5 rmp dodam ze wymienione wszytkie filtry. Prosze o pomoc! z gory dziekuje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To może być wina elektroniki. W przypadku silnika M44 sterownik pobiera prędkość (nie tą na zegary) tylko do sterownika silnika z kół. Jak padnie czujnik to sterownik dostaje info że prędkość jest 0, mimo że się porusza i przy zagrzanym silniku faktycznie odcina przy ok 5.5rpm. Należy sprawdzić ten czujnik i połączenie, gdyby była prędkość 0 (jeszcze raz mówię nie na zegarach) najprościej to wziąć schemat sterownika i pokombinować tak by pościć tam do odpowiedniego pinu jakiś sygnał żeby silnik wiedział że mamy chociaż 2 km/h wtedy nie odetnie przy 5,5. Jak nie masz szpery, podnieś auto na lewarku z jednej strony i rozpędź się w miejscu trochę ( auto nie ruszy, nawet jak bedzie 100 na liczniku) jednocześnie podłącz auto pod kompa i odczytaj np w Inpie jaka jest prędkość auta - prawdopodobnie będzie właśnie 0 - tylko by się kręciło koło gdzie jest ten czujnik prędkości ;)

Najczęściej ta sytuacja występuje przy swapie z 1,6 czy 1,8 bo w nich do sterownika silnika sygnał idzie z dyfra a w tym M44 jak wspieniłem wcześniej z kół.

Sorry, że nie podam więcej szczegółów ale robiłem to z 3 lata temu i nie pamiętam tak z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najprościej faktycznie powiedzieć z czujnika ABS komputer od M44 bierze sygnał prędkości.

Nie wiem do końca jak bez kompa, może najprościej zahamuj ostro i zobacz czy ABS zadziała - choć nie wiem, czy to będzie ta składowa odnośnie prędkości auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.