Skocz do zawartości

Zgasła i nie chciała odpalić. 318 CI ES Coupe 143KM


robza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pod koniec pracy musiałem zajechać do centrum. Prawie przy punkcie docelowym, na ostatnich światłach nie zredukowałem biegu i na zielonym świetle mi zgasła. Po odpaleniu wskoczyła na chwile na wyższe obroty i zaś zgasła po trzecim zakręceniu odpaliła i dojechałem do docelowego miejsca ( ok 100 m od świateł )

Po załatwieniu sprawy co trwało nie dłużej niż 5 minut odpalił od razu wycofałem na wstecznym ale po wrzuceniu 1 biegu zgasła i już trzeba było przepchać. Czekając na lawetę odpalała na 2-3 sekundy na wolnych i nie równych obrotach i gasła.

Po zrzuceniu z lawety... odpaliła jak gdyby nic wskazówka stanu paliwa pokazała minimum zapaliła się rezerwa a kom wyliczył jazdę na 30 km. Odpiąłem kostkę od pompy paliwa pod tylnym siedzeniem i próbując odpalić zauważyłem te same objawy co były przedtem, po ponownym wpięciu kostki wskazówka zaczęła pokazywać prawidłowo 1/4 paliwa i wyliczona jazda do tankowania na 80 km.

Przyjechał kumpel podłączył komp i pokazało błędy lambda 2x. ale nie był pewien czy to były jakieś stare błędy. Jazda testowa do sklepu bez przygód.

 

Mieliście już może takie jaja? Gdzie szukać przyczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pracuje normalnie, ale kłopot pojawił się po uruchomieniu na zimnym silniku. Przez ok minute nie mogę dodać gazu bo zgaśnie i muszę czekać na jałowym biegu. Po ok. minucie jest ok.

I jest tez chyba dowód na to ze pompa paliwa siada. Po przyjechaniu dzisiaj do pracy i wrzuceniu luzu usłyszałem za sobą dziwne dźwięki 2-3 sekundowe w odstępach 5 sekundowych przypominające nienaoliwione zawiasy. Z tyłu chyba nie ma innego urządzenia które pracuje na luzie? Tak czy tak pompa będzie w piątek.

 

I jeszcze jedno:

Czytając forum doczytałem że pompa powinna uruchomić się na chwilę przed uruchomieniem silnika na kilka sekund aby dotłoczyć paliwo, ja ją słyszę jak chodzi ale dopiero po uruchomieniu silnika. Czyżby jeszcze przekaźnik?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdejmij tylną kanapę to ja usłyszysz...

 

Nawet po zdjęciu siedziska słychać dopiero po odpaleniu a nie przed. Pamiętam jak miałem Audi w benzynie słychać było te dopompowanie po przekręceniu kluczyka na pozycje przed uruchomieniem rozrusznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.