Skocz do zawartości

BMW E82 120d coupe, WBAUR31030VL40167


Rekomendowane odpowiedzi

Moi Drodzy,

 

to mój pierwszy post - trafiłem na ogłoszenie z autoreduty:

http://www.autoreduta.pl/car/591

 

co się o nim dowiedziałem:

samochód podobno nie miał żadnych poważnych wypadków (jakaś stłuczka była bo przednia maska była lakierowana), nie ma kompletu kluczyków (jest tylko 1), brak historii serwisowania. także ogólnie niezbyt zachęcająco, ale może Wy jako fachowcy po VINie jesteście w stanie określić jego historię :)

 

warto go rozważyć? poniżej rozkodowany VIN.

 

Model description 120d Market

Europa

Type

UR31

E-Code

E82

Chassis

Coupé Steering links Doors

2

Engine

N47D20O0 - 2,00l (130kW)

Drive

Heckantrieb Transmission automatisch Body color Alpinweiss 3 (300) Upholstery Leder Boston 2/schwarz (LWSW) Production date 20.03.2009 Assembled in Leipzig

Code Serienausstattung

Standard Equipment

S321A Exterieurumfänge in Wagenfarbe Exterior parts in vehicle color S548A Kilometertacho

Kilometer-calibrated speedometer

Code Sonderausstattung

Optional Equipment

S1CAA Selektion COP relevanter Fahrzeuge Selection of COP relevant vehicles S1CBA CO2 Umfang

CO2 package

S1CDA Brake Energy Regeneration

Brake Energy Regeneration

S205A Automatikgetriebe

Automatic transmission

S230A Zusatzumfang EU-spezifisch

Extra package, EU-specific

S249A Multifunktion für Lenkrad

Multifunction f steering wheel S258A Bereifung mit Notlaufeigenschaften Tire with run-flat functionality S2MRA BMW LM Rad M Doppelspeiche 261 BMW LA wheel, dual spoke 261 S2PAA Radschraubensicherung

Lug bolt retainer S313A Aussenspiegel Anklappfunktion Fold-in outside mirror P337A M Sportpaket

M Sports package

S403A Glasdach elektrisch

Glass roof, electrical

created on: www.bmwarchiv.org

 

Data for vehicle identification number: WBAUR31030VL40167

Code Sonderausstattung

Optional Equipment

S441A Raucherpaket

Smoker package

S473A Armlehne vorne

Armrest front

S481A Sportsitz

Sports seat

S4B3A Interieurleisten Alu Akzentschliff Int. moldings alumin."Akzentschliff" S502A Scheinwerferreinigungsanlage

Headlight cleaning system

S507A Park Distance Control hinten (PDC) Park Distance Control (PDC), rear S520A Nebelscheinwerfer

Fog lights

S522A Xenon-Licht

Xenon Light

S534A Klimaautomatik

Automatic air conditioning

S663A Radio BMW Professional

Radio BMW Professional

S698A Area-Code 2 für DVD

Area-Code 2 for DVD

S6FLA USB-/Audio-Schnittstelle

USB/Audio interface

S704A M Sportfahrwerk

M Sports suspension

S710A M Lederlenkrad

M leather steering wheel

S715A M Aerodynamikpaket

M Aerodynamics package

S760A Hochglanz Shadow-Line

High gloss shadow line

S775A Dachhimmel anthrazit

Headlining anthracite

S845A Akustische Gurtwarnung

Acoustic belt warning

S855A Sprachversion italienisch

Language version Italian

S863A Händlerverzeichnis Europa

Retailer Directory Europe

S884A Bordliteratur italienisch

On-board literature, Italian

S8SCA Freischaltung Telematik länderspez. Telematics access request,country-spec. S8SPA Steuerung COP

Control unit COP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Haha no tak, ferrari to tez gowno, bo włoskie.

 

Uwielbiam te podziały :lol: Samochód może być ok, a może być szrotem ale na pewno nie będzie to tylko zasługa pochodzenia. We włoszech widziałem trochę poobijanych gratów ale też bardzo dużo czystych zadbanych samochodów. Nie wygląda najgorzej więc jeśli nie masz historii serwisowej to pozostaje sprawdzić auto w ASO. Przynajmniej włosi nie kupują takich biedackich wynalazków jak helmuci, co drugie auto na mobile.de piekne w mpakiecie, za to ze zwykłymi lampami i klimą na pokrętła. Ostatnio nawet patrzylem z ciekawosci na X3 dla znajomego, rocznik 2011 wzwyż to auta nawet w PL są 10 x lepiej wyposażone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały off - licz sie z tym, że będziesz dłuuuuugo sprzedawał - bo na rynku wtórnym trafić klienta na e82 to jak wygrać w totka (wiem coś o tym)

 

Ogólnie auto wygląda dobrze, i warto go sprawdzić dokładniej :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha no tak, ferrari to tez [bAD], bo włoskie.

 

Uwielbiam te podziały :lol: Samochód może być ok, a może być szrotem ale na pewno nie będzie to tylko zasługa pochodzenia. We włoszech widziałem trochę poobijanych gratów ale też bardzo dużo czystych zadbanych samochodów. Nie wygląda najgorzej więc jeśli nie masz historii serwisowej to pozostaje sprawdzić auto w ASO. Przynajmniej włosi nie kupują takich biedackich wynalazków jak helmuci, co drugie auto na mobile.de piekne w mpakiecie, za to ze zwykłymi lampami i klimą na pokrętła. Ostatnio nawet patrzylem z ciekawosci na X3 dla znajomego, rocznik 2011 wzwyż to auta nawet w PL są 10 x lepiej wyposażone.

 

Święta racja :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha no tak, ferrari to tez [bAD], bo włoskie.

 

Uwielbiam te podziały :lol: Samochód może być ok, a może być szrotem ale na pewno nie będzie to tylko zasługa pochodzenia. We włoszech widziałem trochę poobijanych gratów ale też bardzo dużo czystych zadbanych samochodów. Nie wygląda najgorzej więc jeśli nie masz historii serwisowej to pozostaje sprawdzić auto w ASO. Przynajmniej włosi nie kupują takich biedackich wynalazków jak helmuci, co drugie auto na mobile.de piekne w mpakiecie, za to ze zwykłymi lampami i klimą na pokrętła. Ostatnio nawet patrzylem z ciekawosci na X3 dla znajomego, rocznik 2011 wzwyż to auta nawet w PL są 10 x lepiej wyposażone.

 

No ... 2.0d i na płaskiej skórze i At - wypas rzeczywiście

 

Nie każdemu musi się moja wypowiedź podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do czrgoś bym się przyczepił, to do tego, że Włosi nie potrafią a własciwie nie chce im się poprawnie naprawiać usterek mechanicznych i blacharskich? Dla siebie zrobią dobrze, dla "reszty" na silikon.

Na Włoszki należy bardziej zwracać uwagę na wady mechaniczne, niż blacharskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję za odpowiedzi - nie napalam się - po prostu zastanawiam czy w ogóle jest sens sprawdzać to auto w serwisie.

co do późniejszej odsprzedaży - na razie się nad tym nie zastanawiam - chcę kupić auto dla siebie - do jeżdżenia przez kilka lat.

 

to może zapytam jeszcze czy znacie jakieś BMW aktualnie w sprzedaży godne polecenia w kwocie do 80 tys. PLN, w automacie, z przebiegiem max 80 tys. rocznikowo nie starsze niż 2011 ? :) może być 1 lub 3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre podejscie, że nie zastanawiasz się nad odsprzedażą jeszcze przed kupnem. Niektórzy myślą odwrotnie, wręcz nawet uzależniają możliwość zakupu od możliwości pózniejszej sprzedaży. Chcą wręcz po kilku latach eksploatacji używane auto, sprzedać z niewielką stratą, jak nie z zarobkiem :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Haha no tak, ferrari to tez [bAD], bo włoskie.

 

Uwielbiam te podziały :lol: Samochód może być ok, a może być szrotem ale na pewno nie będzie to tylko zasługa pochodzenia. We włoszech widziałem trochę poobijanych gratów ale też bardzo dużo czystych zadbanych samochodów. Nie wygląda najgorzej więc jeśli nie masz historii serwisowej to pozostaje sprawdzić auto w ASO. Przynajmniej włosi nie kupują takich biedackich wynalazków jak helmuci, co drugie auto na mobile.de piekne w mpakiecie, za to ze zwykłymi lampami i klimą na pokrętła. Ostatnio nawet patrzylem z ciekawosci na X3 dla znajomego, rocznik 2011 wzwyż to auta nawet w PL są 10 x lepiej wyposażone.

 

No ... 2.0d i na płaskiej skórze i At - wypas rzeczywiście

 

Nie każdemu musi się moja wypowiedź podobać.

 

Plaskiej skorze ? To ile bylo skór dostepnych w 1er ? Jest mpakiet, ksenon, klima automatyczna, automat, lichtpakiet, szyber - moim zdaniem na jedynke jest bardzo dobrze wyposażona i po prostu sie przyczepiles. Nie oceniam czy mi sie wypowiedz podoba czy nie podoba tylko jakie sa fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem o 1er, nawiązałem do x3 - gdzie pisałeś że w PL są lepiej wyposażone - ok - też sprawdzałem dostępność w PL - 2011 w górę, 3.0d, mPak - prawie nie ma - albo kombinowane, albo prawie nówki grubo ponad 200 tysi - był okres że nawet mi się podobała.

W de już lepiej z tym wyborem jednak.

A napisałem płaska skóra ( płaski stołek ) i 2.0d at bo na drogach w PL 90% takich i 95% jak nie więcej takie kupowane są w salonach w PL.

Soryy za OT bo na pewno nie o takie posty chodziło pytającemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30d nie ma bo mało komu opłaca sie dopłacać 50000 zł więcej przez akcyzę. Za to mpakow jest pełno w rożnych konfigach.

 

A czy kupując samochód patrzy się tylko na opłacalność ? No nie ... zwłaszcza kupując bmw, rozumiem takie myślenie kupując skodę czy inne badziewie.

Lepiej wkleić 20 czy ile tam tysi za pełen mPak - wtedy wygląda jakby jechało a nie jedzie + urokliwy klekot r4 wyjątkowo piękny wraz z AT, niż normalną r6 jak już musi być diesel.

Wypowiadam się bo akurat x3 po 2011r jeździłem właśnie 2.0d w At - mój kopciuch nie jedzie - ok ale x3 w 2.0d AT ...

Tyle jeśli chodzi o bogactwo i szeroki wybór x3 w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie nowy samochód kupiłem 11 lat temu, także temat nie jest mi obcy.

Również nie brałem tego co jest na miejscu, tego na co dostanę rabaty, pakiety czy inne pierdoły.

Zamówiłem taką sztukę jaką chciałem, z takim silnikiem i moca jakim chciałem, kolorze, wyposażeniu itd

Czekałem 5 miesięcy.

 

Do At nawiązałem dlatego, że przy r4 D przy spokojnej jeździe i np nagłym depnięciu w podłogę nieprzyjemnie słychać klekot zanim zbije bieg na niższy, w r6 D już jest znacznie lepiej.

Ogólnie ta 8b At niebo a ziemia do tego co np było w e90 At.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Nie no w gruncie rzeczy się z Tobą zgadzam ale wiadomo, ludzie idą po SUV-a typu X3, dostają fajną cenę na dobrze wyposażone 20d i biorą, bo po zmianie motoru na 30d cena zbliża się niebezpiecznie do X5 :) Skrzynia 8AT rewelacja, największa wada mojego auta to jej brak :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.