Skocz do zawartości

Jak wyjąć zmieniarkę CD z podłokietnika?


Redziu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

 

Od tygodnia jestem posiadaczem BMW e83. Po zakupie okazało się, że zmieniarka nie działa (nie czyta płyt - no disc), na początku kaseta na płyty wychodziła normalnie, teraz oprócz tego, że nie czyta płyt nie otwiera się także magazynek. Byłem u elektronika ale żeby sprawdzić zmieniarkę trzeba ją zdemontować. Może ktoś już kiedyś wykonywał podobny zabieg? Ja kompletnie nie wiem jak to zrobić, nie znalazłem także żadnych informacji w sieci na ten temat? Tak jak napisane w temacie zmieniarka jest zainstalowana w podłokietniku. Może jakoś z góry da się to zrobić? Wydaje się, że górna obudowa zmieniarki jest na zatrzaskach, zatrzaski z jednej strony puszczają a z drugiej trzyma, może jakieś śrubki? Nie chcę niczego połamać, także może ktoś podpowie mi jak to wykonać krok po kroku?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Witam .... mam instrukcje montazu zmieniarki CD - org. BMW ( Pdf.) - krok po kroku w j. angielskim i w j. niemieckim - co i jak zdemontowac ,jak podlaczyc, schematy, wtyczki, itp

prosze podaj mi swoj adres mailowy - na PW

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

witam

nie działającą zmieniarką w podłokietniku, ...... nie reaguje kompletnie na nic.

 

mozesz opisac dokladniej !

 

np. ....... nic sie nie dzieje , nie slychac napedu itp

 

=> zobacz czy wszystkie wtyczki .... sa podlaczone i kontakty sa o,k, !

 

np. .... nie wychodzi magazynek ? .... ale slychac naped !

 

zobacz tutaj ! Ostroznie !

 

How to eject disc tray from CD changer

 

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam
nie działającą zmieniarką w podłokietniku, ...... nie reaguje kompletnie na nic.

 

mozesz opisac dokladniej !

 

np. ....... nic sie nie dzieje , nie slychac napedu itp

 

=> zobacz czy wszystkie wtyczki .... sa podlaczone i kontakty sa o,k, !

 

np. .... nie wychodzi magazynek ? .... ale slychac naped !

 

zobacz tutaj ! Ostroznie !

 

How to eject disc tray from CD changer

 

 

Dzięki Kolego za zainteresowanie. Jest dokładnie tak jak na filmiku, mianowicie naciskam ten zielony przycisk i magazynek nie wyskakuje. Napędu też nie słychać ( tam nie ma chyba nawet płyty w magazynku, więc o słyszeniu napędu nie może być mowy - tak mi się wydaje). Napisz proszę jakie wtyczki sprawdzić i gdzie one są. Poza tym na filmiku słabo widać; co ten koleś robi prawą ręką, że ostatecznie ten magazynek wyskakuje?

Z góry wielkie dzięki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

... po nacisnieciu zielonego przycisku slychyc bardzo slabo naped .... odblokowujacy " magazynek" - daj glosnik w kompie na glosniej to uslyszysz .

 

Przy powtornej probie nic nie nie dzieje - kasetka jest zablokowana .

 

Nastepnie naciska zielony guzik i trzyma lewym palcem zielony przycisk , a w prawej rece ma prawdopodobnie noz i droga strona noza udeza w magazynek ( ostroznie )

..... do momentu az mechanizm zostaje odblokowany ...... :D

 

Podaj mi na PW swoj adres mailowy - podesle instukcje montazu .... tam jest dokladnie opisane jak wszystko zdemontowac i gdzie jakie kable sa podlaczone :cool2:

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

... po nacisnieciu zielonego przycisku slychyc bardzo slabo naped .... odblokowujacy " magazynek" - daj glosnik w kompie na glosniej to uslyszysz .

 

Przy powtornej probie nic nie nie dzieje - kasetka jest zablokowana .

 

Nastepnie naciska zielony guzik i trzyma lewym palcem zielony przycisk , a w prawej rece ma prawdopodobnie noz i droga strona noza udeza w magazynek ( ostroznie )

..... do momentu az mechanizm zostaje odblokowany ...... :D

 

Podaj mi na PW swoj adres mailowy - podesle instukcje montazu .... tam jest dokladnie opisane jak wszystko zdemontowac i gdzie jakie kable sa podlaczone :cool2:

 

Dzięki kolego. Pchnąłem email na PW.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

@Marker : podaj mi adres mailowy na PW , to wysle

 

P.S.

 

to sa instrukcje montazu zmieniarki CD , mozesz sprawdic kable , zobaczyc co jest jak i gdzie podlaczone itp , to nie jest instukcja naprawy :D

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze
  • 1 rok później...

Witam serdecznie,

Ja mam podobny problem, o tyle, że zmieniarka czasami działa a czasami nie. Na początku wszystko działało jak należy, potem nie, potem znowu zaczęło i wykryła do 3 płyty i znowu nic.

Bezpieczniki ok, problemy zaczęły się wraz z upałami, więc podejrzewam, że może winna jest jakas wtyczka.

Niestety z tego co widzę, czeka mnie rozkręcanie całej konsoli żeby wyciągnąć magazynek, czy jest jakiś inny łatwy sposób aby dobrać się do wtyczek? Albo co może być przyczyną takiego dziwnego zachowania?

Z góry dzieki za pomysły i uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.