Skocz do zawartości

M54b25 błędy + check engine


spikepool

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W moim aucie od dłuższego czasu pojawiają się dwa błędy sond okraszone wyskakującą kontrolką Check engine. Kontrolka zapala się kiedy chce, czasem nawet gaśnie i po jakimś czasie znów zapala. Błędy dają się kasować bez problemu, lecz czasem wracają po 3 tygodniach a czasem po 3 kilometrach od skasowania. Auto z LPG, półtora miesiąca temu po regulacji, instalacja ma 1,5 roku. Podpowiedzcie co robić ? Jeśli potrzebne są jakieś dodatkowe screany to proszę powiedzieć jakie-dysponuję inpą.

 

 

http://images69.fotosik.pl/807/0b8163721651f77bm.jpg

 

http://images70.fotosik.pl/806/77884108c8ab8116m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na lewe powietrze albo źle wyregulowany gaz. Jak wyglądała regulacja?

 

 

Lewe powietrze chyba nie ponieważ, jak zasłonię rurę dolotową za przepływomierzem to auto gaśnie po chwili przy braku powietrza.

 

 

Pokaż jak wygląda adaptacja krótko i długoterminowa na gazie.

Tak jak powiedział, albo regulacja, albo lewe powietrze albo instalacja to złom i zdycha.

Pokaż zdjęcia instalacji wraz z wykazem części.

 

 

Podpowiesz coś o tej adaptacji ? gdzie to znaleźć w inpie i jak przeprowadzić ? Mam tylko takie zdjęcie:

 

http://imageshack.com/a/img41/4857/2ovt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile sie nie mylę to silver jest chyba do 150 koni prawda? Moze tu jest problem? Nie dostaje odpowiedniej dawki i check. Na PB tez jest zle? Ciekawe czy jak adaptacje wykasuje to nie bedzie trzeba na nowo regulowac lpg. Byles przy regulacji lpg?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dałeś za instalację?

Silver nie jest do tego samochodu.

Jak wyglądało strojenie?

Wtryski niewiele lepsze od vlteków więc pewniejuż zdychają.

Dlaczego silver nei jest do tego auta? Nie ma żadnej różnicy w jedzie LPG a PB !

Strojenie było na postoju jak i podczas jazdy.

 

O ile sie nie mylę to silver jest chyba do 150 koni prawda? Moze tu jest problem? Nie dostaje odpowiedniej dawki i check. Na PB tez jest zle? Ciekawe czy jak adaptacje wykasuje to nie bedzie trzeba na nowo regulowac lpg. Byles przy regulacji lpg?

Silver jest do 150 KW. Przynajmniej tak podaje producent.

 

Nie mam generalnie zastrzeżeń do działania instalacji. Spalanie jest takie samo jak 1,5 roku temu, również przyspieszanie, nie ma różnicy czy jade na gazie czy na benzynie. Jedynie denerwuje mnie ten chceck....

Świece, filtry nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strojenie po korektach na bazie odczytu pracy sond?

 

Wtryski mogą zdychać lub reduktor.

 

Skasuj błędy zrób z 100-200 na pb jak nie będzie błędów to gaz.

 

Ty nie czujesz ale równie dobrze, może przy bucie już instalacja nie wyrabiać itp. Błędy składu mieszanki nie biorą się z niczego a to że na razie nie czujesz nic nie oznacza, że coś się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie czujesz ale równie dobrze, może przy bucie już instalacja nie wyrabiać itp. Błędy składu mieszanki nie biorą się z niczego a to że na razie nie czujesz nic nie oznacza, że coś się nie dzieje.

 

Polatam trochę na PB jak radzicie. Błedy za każdym razem pojawiają się na biedu jałowym więc nie mają nic wspólnego z butowaniem. Chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja walczyłem chyba rok z checkiem. Myslalem sobie ze skoro lpg zakladalem u partnera staga to mu byc dobrze ustawiony. Kolega w koncu mnie namowil i pojechalem gdzie indziej na regulacje. Koles podpial dwa kompy i w droge. Zrobilismy ok 40km zaplacilem i wrocilem do domu z mysla ze pewnie i tak zaraz check wywali. Do tej pory jest zajebiscie i zadnych bledow a juz 10tys km zrobilem ;) Wiec zanim wymienisz pol silnika jak ja to poszukaj dobrego gaziarza ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety i ja tak myślę, tylko czy da się ogarnąć program do gazu jak np. inpe ? Bo gdzieś widziałem, że fejsy są sprzedawane, pomoże ktoś? Niestety jedyny dobry gazownik (na wyspach trudno o dobrego fachowca) wyjechał z miasta i będzie za dwa tygodnie, więc jeszcze sporo czasu czekania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.