Skocz do zawartości

[bmw e46 2.5ci 2003r] błąd sondy..


ciniutek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam problem z moją bmw 2.5 192km. Wyskakuje mi czek i trochę muli, a czasami szarpie przy obrotach 2-3k. Pojechałem do elektryka podczepił pod kompa i pokazało błąd drugiej sondy. Jednak, żeby ją sprawdzić dokładnie podczepił pod oscyloskop i wyszło wszystko ok.. W razie czego wymienił ją na nową, jednak problem dalej jest bez zmian.. Wyczytałem na forum, że prawdopodobnie przepływomierz (szukam zamiennika aby sprawdzić). Ale dziwi mnie to, że nie wyskoczył błąd przepływomierza.. hmm.

Czy jest jakiś sposób, aby sprawdzić przepływomierz? miernikiem? Jakie powinien mieć parametry i jak go sprawdzić? dodam, że to jest 6pinowy przepływomierz.

A i bmw posiada roczną instalację gazową na wtryskach Jet..

 

Z góry dziękuje za pomoc. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po vin-ie? :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś poszukał ,... viewtopic.php?f=69&t=206010&start=360

tam pewnie znajdziesz rozwiązanie problemu.

Od razu mechanik naciągnął ciebie na wymianę sondy bez sensu bo skoro wystąpił jej błąd tzn że ona wykryła zły skład mieszanki paliwowej czyli działała prawidłowo i spełniła swoje zadanie. Po drugie po co ruszasz przepływomierz skoro nie ma jego błędu. Sprawdź sam że jak odepniesz wtyczkę od przepływki natychmiast wyskoczy tobie błąd. Dobra do brzegu zerknij na temat który tobie tu wrzuciłem i ja bym obstawiał... pompę paliwa. Pewnie jeszcze działa ale nie daje już dobrego ciśnienia,wymień od razu z filtrem paliwa którego za pewne w benzynie nikt nie ruszał od nowości. :cool2: powinno być dobrze to się robi standard w M54

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, znalazłem i już zamówiłem używaną przepływkę :)

PS Czy po zainstalowaniu nowej(używanej przepływki) muszę usuwać błędy? W audi, jak zmieniłem przepływkę, to wystarczyło akumulator odpiąć na kilka min :)

 

powinno się skasować lecz komp po jakiejś chwili już powinien sam sobie dobrać adaptacje paliwowe z nową przepływką

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, znalazłem i już zamówiłem używaną przepływkę :)

PS Czy po zainstalowaniu nowej(używanej przepływki) muszę usuwać błędy? W audi, jak zmieniłem przepływkę, to wystarczyło akumulator odpiąć na kilka min :)

Z ciekawości, ile zapłaciłeś za używkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zrobiłem błąd, bo pojechałem do zwykłego mechanika, którego miałem najbliżej siebie i on podczepił pod kompa i wyskoczyło, że sonda do wymiany, ale jej na szczęście nie wymienił, bo podobno takiej nie mieli w intercarsie :) Ale za to wymienił mi olej i wszystkie filtry, bo na oleju było już 17k :/ w tym filtr paliwa.

 

A przepływkę znalazłem za 200zł na allegro z możliwością zwrócenia, także jak będzie na nowej to samo, to zwrócę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zrobiłem błąd, bo pojechałem do zwykłego mechanika, którego miałem najbliżej siebie i on podczepił pod kompa i wyskoczyło, że sonda do wymiany, ale jej na szczęście nie wymienił, bo podobno takiej nie mieli w intercarsie :) Ale za to wymienił mi olej i wszystkie filtry, bo na oleju było już 17k :/ w tym filtr paliwa.

 

A przepływkę znalazłem za 200zł na allegro z możliwością zwrócenia, także jak będzie na nowej to samo, to zwrócę :)

 

ciekawe jaki filtr paliwa ci założył ... w M54 jest z reduktorem ciśnienia za około 200-250 zł : :D

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa wymieniony i dalej to samo :duh: .

Odczepiłem wtyczkę od przepływomierza i trochę pojeździłem na benzynie, to powiem, że zasuwał jak głupi :)

No nic, czekam na przepływomierz i może to coś da, a jak nie, to odstawiam do jakiegoś lepszego warsztatu .. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa wymieniony i dalej to samo :duh: .

Odczepiłem wtyczkę od przepływomierza i trochę pojeździłem na benzynie, to powiem, że zasuwał jak głupi :)

No nic, czekam na przepływomierz i może to coś da, a jak nie, to odstawiam do jakiegoś lepszego warsztatu .. :(

 

odpięcie przepływomierza nie oznacza że jest zepsuty. Zapewne od razu kontrolka silnika tobie wtedy wyskoczyła i błąd. W tym momencie komputer dobiera dawkę paliwa na podstawie innych parametrów z silnika. Gdy jest podpięta to przepływomierz reguluje masą powietrza w dawce paliwa. czyli masz coś nie tak z mieszanką paliwa.... Obstawiam Pompę paliwa. Już wcześniej wysłałem tobie link do tematu wystarczy po czytać a głupio pieniędzy nie będziesz wydawał

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey :) po wymianie filtrów itp na benzynie jest już wszystko ok (tylko świeci check od świec) ale na gazie szarpie. Posiadam instalację Zenit Pro, reduktor Alaska, Wtryski Magic Jet i z tego co czytam o tych wtryskach i reduktorze, to są jedne z najtańszych .. Myślicie, że jak wymienię wtryski na HANA (z reduktorem, to nie wiem co robić, bo podobno jest do 250km), to przestanie się dławić? I ten check zniknie? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey :) po wymianie filtrów itp na benzynie jest już wszystko ok (tylko świeci check od świec) ale na gazie szarpie. Posiadam instalację Zenit Pro, reduktor Alaska, Wtryski Magic Jet i z tego co czytam o tych wtryskach i reduktorze, to są jedne z najtańszych .. Myślicie, że jak wymienię wtryski na HANA (z reduktorem, to nie wiem co robić, bo podobno jest do 250km), to przestanie się dławić? I ten check zniknie? :)

 

 

oj kolego więc poczekaj chwilę ... wyjmę szklaną kule i połącze cię z wróżem Maciejem :cool2: :mad2: :D

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.