Skocz do zawartości

e46 n42 nie odpala na cieplym silniku


michal.i.marta

Rekomendowane odpowiedzi

witam, od jakiegos czasu posiadam takie auto i mam problem. rano zapala bez problemu ,jade do pracy okolo 25km zgasze i ponownie probuje zapalic i nic, kreci ale nie odpala. po pracy odpala ale troche musi pokrecic zanim zapali. w czsie jazdy zapala sie ELM i wymienilem juz nastepujace czesci slizg lancucha, napinacz, czujnik walu, czujnikwalka walka rozrzadu(wydech) blad dalej zostal wiec pewnie vanos padl. zostal wymieniony rowniez komuter, ews i kluczyk. juz dalej nie bardzo chce wymieniac czesci bo to nic nie daje. zastanawiam sie jeszcze nad przepustnica ale moze wy mi cos madrego podpowiecie. dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie silnik m47 założyłem zaworki cafania sie paliwa przed pompa a za filtrem na powrocie i dolocie, i akumulator podstawilem dzis 94Ah na zimnynm od strzała na gorącym też na ciepłym zakreci 3 razy energiczni lekki bialy dymek z wydechu i smiga. u mnie 5 needle-motion sensor na INPIE nic wiecej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bledy to vanos na wydechu czujnik i czujnik walu (oba wymienione) na dniach bede mial inpe wiec powiem wiecej. jest juz duza poprawa bo auto ogolnie duzo stalo ale ostatnio zrobilem przeglad i oplacilem ubezpieczenie i zaczolem nia jezdzic do pracy okolo 25km w jedna stronne. po kilku razach pojechania do pracy jest duzo lepiej, auto zaczelo zapalac na cieplym silniku, nie pokazuje sie juz blad ELM ale ma jeszcze przy odpalaniu na cieplym takie cos ,ze odpali i po chwili jak by chcial zgasnac. zapala sie kontrolka ladowania, check engine i ELM ale mala przygazowka ,kontrolki gasna i auto normalnie jedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.