Skocz do zawartości

temperatura


boss330d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie, w moim e91 330d temperatura utrzymuje sie na poziomie 93-95 stopni, czy to normalne? A dzisiaj nawet w czasie ostrej jazdy temperatura skoczyła do 100 stopni,potem dluższy czas było 96-98 stopni, troche mnie to przeraziło bo wiem że przeważnie w aucie ma być 90 stopni, nie wiem czy nie jest troche za wysoka ta temperatura.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem w jednym z postów że te 330d i 330xd mają podobno troszke wyższe temperatury niż np. 320d, więc jesli to prawda to temperatura w okolicach 95 stopni była by do zaakceptowania, tylko jest jeszcze jeden problem a mianowicie sprawa wentylatora, nie wiem w jakiej temperaturze ma sie włączać, ostatnio jak włączyłem klime to wiatrak też poszedł ale nie wiem czy czasem za odpalenie go w określonej temperaturze nie odpowiada jakiś inny czujnik. Czy moge założyć że wiatrak jest sprawny??? :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciętna temp przy normalnej jeździe (no raczej też nie emeryckiej) powinna oscylować pomiędzy 88-91'C. Czasem też podskoczy do 93'C, a podczas wypalania DPF do 95'C. W duże upały te wartości mogą trochę podskoczyć.

Jeśli teraz temp podskakuje ci podczas jazdy do 100'C, to trochę za dużo. Znam taki przypadek z 3.0d 218KM - czujnik temperatury zawyżał (często włączał się wentylator). Po założeniu innego czujnika wszystko wróciło do normy.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Panowie wszystko już wiem, byłem dzisiaj u fachowca co robi tylko z dislami bmw i dowiedziałem sie że taka temperatura dla tego modelu jest odpowiednia 94-95 w trakcie normalnej jazdy, gdy przyspieszam lub jade pod górke wskakuje na 96-97, gdy jade z górki lub auto leci lekko na biegu to spada do 91 nawet do 90 stopni. Wiatrak włącza sie na 97 stopni ale schładza tylko do 96 i sie wyłącza wtedy kręci sie powoli ale jest wielostopniowy i steruje nim komputer więc nawet w upalne dni lub gdy auto dostaje po dupie i temperatura skacze do 100 stopni(co jest całkiem normalne) wiatrak będzie kręcił się szybciej. Problem pojawia sie gdy auto osiąga temperature powyżej 101-102 stopni. :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.