Skocz do zawartości

Moje pierwsze BMW - E90 320d


roootz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Tak jak w temacie, od paru tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem BMW E90 2006r. Przesiadłem się z Fiata Stilo, więc możecie sobie wyobrazić jakie były moje pierwsze wrażenia :lol: Jeżdżę nią około miesiąc i zdążyłem się już przyzwyczaić do mocy i w zasadzie już nie robi to na mnie takiego wrażenia jak na początku. Jak do tej pory zdążyłem w niej tylko założyć letnie opony Continental ContiSport 5 225/40R18 i zakupiłem nowe felgi. Co do planów, to są dużo większe i czeka mnie dużo inwestycji :) Dziś Bunia wyjechała od kosmetyczki (Super Shine Auto Detailing Bielsko-Biała), dlatego też stwierdziłem że można wrzucić jakąś fotkę na przywitanie :8)

 

Co planuję zrobić:

- Końcówka tłumika

- Wymiana tarcz oraz klocków

- Wymiana zacisków

- Przemalowanie belki pod kokpitem na czarno

- Chip

- Przeróbka na polift włącznie z xenonami

- Zawieszenie pro kit eibach

- Klamki bez zamków

- Wymiana szyby czołowej

 

11067975_867344050006059_4169511401018656084_n.jpg?oh=eddabbf5c462dc2381be62cdae96e15e&oe=5572013E

 

Więcej zdjęć już wkrótce jak zrobi się ładna pogoda i wybiorę się na jakąś sesyjkę :)

g8T5Cbj.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie :)

 

Tak czy siak ja w życiu już czornego nie kupię - znam siebie, wiem że nie będę w stanie tak ładnie utrzymać jakby wypadało, nawet zakładając że niebawem przeprowadzam się do domu z garażem, po prostu nie i już; środek to co innego, nawet lubię tam grzebać, ale nie blacha, o nie...

 

OP, ale Ty się oczywiście nie zrażaj, bunia ładna, felga dobra, nic tylko się cieszyć :) a światła z tyłu też robisz polift tak? IMO tylne światła w E90 przed liftem są paskudne i albo należy je mocno przyciemnić albo właśnie poliftować

 

i potem chip na 200 KM / 400 Nm i znowu będzie zaskoczenie :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny czarnuch :) Nie jestem fanem ciemnych felg bo optycznie pomniejszają "obręcz" ale to Tobie ma się podobać :)

Co do mocy to tak jest zawsze! :) Ja przesiadłem się do swojej 325i (218hp) z e46 320d (136hp) to auto wręcz urywało łeb. Do tego piękne brzmienie R6 i czułem się jakbym co najmniej eMką śmigał :roll: Teraz zdążyłem przywyknąć, owszem auto dalej bardzo dobrze jedzie ale już tak nie wbija w fotel. I to jest właśnie najciekawsze dlaczego tak się dzieje, że zmieniają się fizyczne odczucia??? Każdy pasażer który wsiada mówi, że żołądek podchodzi pod gardło a ja szukam kolektora od 330i żeby dodać 40hp :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dobre felgi, co to za wzór ? Pozdro!

To te:

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/36_1459-obr-bmw-st-le-szpr-v-328-18/i54941#part02

 

ładny czarnuch :) Nie jestem fanem ciemnych felg bo optycznie pomniejszają "obręcz" ale to Tobie ma się podobać :)

Co do mocy to tak jest zawsze! :) Ja przesiadłem się do swojej 325i (218hp) z e46 320d (136hp) to auto wręcz urywało łeb. Do tego piękne brzmienie R6 i czułem się jakbym co najmniej eMką śmigał :roll: Teraz zdążyłem przywyknąć, owszem auto dalej bardzo dobrze jedzie ale już tak nie wbija w fotel. I to jest właśnie najciekawsze dlaczego tak się dzieje, że zmieniają się fizyczne odczucia??? Każdy pasażer który wsiada mówi, że żołądek podchodzi pod gardło a ja szukam kolektora od 330i żeby dodać 40hp :mrgreen:

 

Myślę że to może być spowodowane tym że organizm się przyzwyczaja do tego i po jakimś czasie już się tak nie odczuwa, tak samo jak astronautów itp. przyzwyczaja się do dużych przeciążeń :)

g8T5Cbj.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to może być spowodowane tym że organizm się przyzwyczaja do tego i po jakimś czasie już się tak nie odczuwa, tak samo jak astronautów itp. przyzwyczaja się do dużych przeciążeń :)

Na pewno o to chodzi. Szkoda tylko, że tak się dzieje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mnie wszystko co poniżej 500KM nie robi żadnego wrażenia tak już się przyzwyczaiłem że klasa diesel praktycznie odpada :cry:

CHIPTUNING BMW ŁÓDŹ > STROJENIA INDYWDUALNE > TEL 794-053-715

ZAPRASZAMY NA MODYFIKACJE WSZYSTKIE MODELE BMW

http://www.TC-PERFORMANCE.eu


http://www.tc-performance.eu/app/uploads/2019/01/15/chiptuning-bmw-g-seria-2-e1547559341957.jpg


https://www.facebook.com/TeCePERFORMANCE -> ODWIEDŹ NASZ FANPAGE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli tablica pochodzi od "roots, bloody roots" Sepultury to masz +10 pkt :)

 

:cool2: rejestracja zajefajna!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie dla mnie bomba. Ode mnie 10/10 i czekam na więcej :D

 

Dzięki kolego :) Wrzucam jeszcze jedno zdjęcie po detailingu, od tyłu. Pogoda cały czas płata figle i jak mam czas na zrobienie zdjęć to akurat nie ma dobrej pogody, ale mam nadzieję że w końcu się uda :8)

 

11080712_868329436574187_8857298401004321556_o.jpg

g8T5Cbj.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie planujesz przyciemniania szyb?

 

btw. jak czystosc w jasnej tapicerce?

 

Owszem, planuję, ale chcę to zrobić na wszystkich szybach jednakowo i zastanawiam się nad odymianiem. Co do czystości to jest w miarę ok :)

g8T5Cbj.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dawno nic nie pisałem, bo dawno nic dużego nie robiłem. Jestem po dwóch wymianach oleju, napierw MOTUL 0w40, ale niestety nie siadł więc zmieniłem na 5w30 i jak na razie jest ok. Co 3-4 tankowania leję DIESEL SPULUNG co bardzo polecam jeżeli ktoś jeszcze nie jest zdecydowany, ja (możliwe że to tylko psychika) czuję bardzo dużą różnicę w pracy silnika.

 

Jutro oddaję bunię do warsztatu i wymieniam klocki + tarcze oraz zakładam końcówkę tłumika. Niestety chromowana bo czarnej nie udało mi się dorwać. Za kilka dni mam też dostać gwint AP i bunia leci na kolejną wizytę do warsztatu. W piątek wymiana szyby czołowej na nówkę, a w połowie przyszłego miesiąca jadę do Krakowa na piecowe przyciemnienie szyb. Ogólnie będzie się działo, oczywiście będę wszystkiego wrzucał fotki :)

 

11780553_1222061224486687_755596556_n.jpg?oh=57158d264847de309015e388974517ab&oe=55B979E8

11815853_1222061267820016_1042502412_n.jpg?oh=c25685bd24640adfbaecc9de35a7cf4b&oe=55B9BBF0

g8T5Cbj.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladna fura :cool2:

 

co to za kosmetyki Glaco ? dasz wiecej info ?

 

poza tym biorac pod uwage jak auto jest ladne i jakosciowe to bym sie zastanowil nad eibachiem i popatrzyl raczej w kierunku KW :arrow:

 

Powodzenia !

 

Chyba miałeś na myśli 15 minut ;)

 

chyba chciales napisac 1,5 minuty :mrgreen:

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladna fura :cool2:

co to za kosmetyki Glaco ? dasz wiecej info ?

 

 

Jeden to niewidzialna wycieraczka, całkiem fajnie się sprawuje, a drugi to spray do lusterek żeby woda się nie zbierała. Całkiem fajnie działa.

 

poza tym biorac pod uwage jak auto jest ladne i jakosciowe to bym sie zastanowil nad eibachiem

 

Początkowo miał być eibach, ale jednak znajomi mnie przekonali żeby brać AP, a że ja trochę lewy jeszcze jestem w tych sprawach to posłuchałem się znajomych :) Myślę że nie będzie źle.

 

chyba chciales napisac 1,5 minuty

 

Chyba chciałeś napisać w tym samym momencie po umyciu :(

g8T5Cbj.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.