Skocz do zawartości

X5 E53 2 din-owa stacja multimedialna. Co wybrać?


loks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Niestety padł mi odtwarzacz cd, wiec potrzebuje coś kupic do X5. Zastanawiam się nad wynalazkami typu dynavin itp, ale także biore pod uwagę jakąś stacje multimedialną alpine/clarion - tylko czy ramki są na tyle dobrze wykonane zeby wygladalo to przyjemnie?

 

Oprócz typowych funkcji dla takich odtwarzaczy chce miec moduł gps. Co mozecie polecic w kwocie ok 2000 zł?

Pzdr

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod uwage biorę dedykowane sprzęty jak i 2dinowe konstrukcje. Za 2 din przemawia jakosc Alpine/Clarion/Pioneer. Nie słuchałem w ogole sprzetu, który zalinkowales. Miales z czyms takim do czynienia? Jak odsłuch? Wyświetlacz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładem już do kilku bmw x5 e53 stację 2 DIN.

Wniosek jest taki, że dedykowane typu Dynavin, chińczyki itd nigdy

nie grały jakościowo dobrze a wręcz bardzo słabo.

Nie mówię już o takich tematach jak zawieszanie się, słabe menu itd

Zobacz jak w swojej x5 e53 założyłem stację 2 DIN Alpine

 

viewtopic.php?f=140&t=232397&start=45

www.radiocar.pl - profesjonalne nagłośnienia, elektronika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale z tego co próbowałem ten sprzęt zdobyć, to nie ma juz oficjalnego dystrybutora

w Polsce ponieważ się zwinął.

Mało tego brałem od niego parę stacji np dedykowaną nawigacje do bmw x1,

były problemy, ktoś miał sie kontaktować z osobami z niemiec itd.

Cisza.....

www.radiocar.pl - profesjonalne nagłośnienia, elektronika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam analogiczne doświadczenia. Kolego JanMens jesteś dystrybutorem pełnowartościowego Dynavina, który jakością zbliża się do markowych, aftermarketowych urządzeń ? Jeżeli tak, to chętnie nawiążę współpracę. Te z Wrocławia niestety miały mankamenty (awaryjność, koszmarne brzmienie). Pisałeś kiedyś, że to były jakieś składaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałbym wyjaśnić że firma z Wrocławia nie była żadnym oficjalnym dystrybutorem marki Dynavin. Żeby zostać dystrybutorem wpisanym na stronę niestety ale trzeba od nich sprowadzać duże ilości sprzętu co ani ja ani oni nie byli w stanie zrobić więc postanowili dogadać się z dystrybutorem z Niemiec i w ten sposób trochę naciągając prawdę dodać sobie słowo dystrybutor :). Ja swój towar sprowadzam bezpośrednio od producenta a nie od żadnych pośredników, przynajmniej mam gwarancję że dostaję urządzenia fabrycznie nowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Panowie, odgrzeję trochę kotleta - jakiś czas temu stałem się szczęśliwym posiadaczem X5 z niestety BMW Business CD i najniższym stereo... Zakupiłem 2 wzmacniacze, mam wygłuszone drzwi + zestaw odseparowany na przodzie. W najbliższym czasie będę wyciągał RCA z tunera. Po głowie przez chwilę chodziła ma jakaś stacja 2din do 1500zł, ale obiło mi się o uszy, że mogą być problemy z jej instalacją - znajomy wspominał coś o nagrzewnicy / systemie wentylacji... Czy to prawda, czy generalnie nie ma zbyt dużego problemu z implementacją takowego urządzenia do E53 (pomijam fakt średnio podobającej mi się ramki dookoła)?

 

I jeszcze jedno, czy można takie radyjko zesprzęglić ze sterowaniem w kierownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tym razem ja odgrzeje kotleta :)

Zbieram fundusze na Pioneer MVH AV 290BT lub coś w tym stylu.

Teraz mam wyciągnięte RCA z radia,dołożony wzmacniacz Axton Impact C510 i subwoofer po prawej stronie bagażnika,a z przodu grają Exursiony SX 6C.

Zastanawiam się jak to podłączyć po zakupie jednostki sterującej:

 

1 opcja--podłączenie jej po RCA do wzmacniacza i dalej ze wzmacniacza na głośniki

2 opcja--zmiana głośników w tylnych drzwiach i podłączenie wszystkich głośników do niej a likwidacja subwoofera i wzmacniacza

3 opcja--likwidacja wzmacniacza a podłączenie subwoofera i głośników przód do jednostki sterującej

 

Najbardziej skłaniałbym się do opcji nr 1.,a jakie jest Wasze zdanie?

Czy przy podłączeniu nr 1. jest możliwość sterowania np.loudness, equalizerem, itp poprzez Pioneera?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.Jeszcze jedno pytanie.

Czy po podpięciu wszystkich glośnikow pod radio Pioneer mozna wykorzystać wyjscie RCA z radia oznaczone jako rear do podlączenia wzmacniacza zeby on zasilił suba?

Czy przy takim podpieciu przestaną mi grać tylne glośniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.