Skocz do zawartości

316 Wskaznik temperatury cieczy


niepowiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich uzytkownikow.

Mam problem z wskaznikiem temperatury wszystko dziala ale dzisiaj jakos przestal funkcjonowac (doszedl do polowy i pokazywal zimny silnik, silnik byl cieplutki). Zrobilem test zegarow wskaznik dziala. Mozliwe ze jakis kabelek sie odlaczyl? Jak tak to ktory i gdzie i jak go moge znalesc. Chyba ze jest to spowodowane mala zawartoscia plynu chlodniczego nie otwieralem tego zbiorniczka gdyz samochod byl cieply. Czy jest to mozliwe ze to przez termostat ? Mianowicie nie zamyka mi sie do konca w zime ciezko bylo go nagrzac.

 

 

edit: m43b16

Jakis czas temu tez mialem taka sytuacje raz klepnalem lekko w gore zegarow i znowu dzialal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedomagający termostat możemy być problemem, ale skoro uderzenie w zegary spowodowało nagły wzrost temperatury to raczej tam szukałbym problemu, sprawdź jaka wartość temperatury wyświetlana jest w teście zegarów, być może wskaźnik temperatury jest uszkodzony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro stwierdzasz ze termostat jest sprawny to masz cos z zegarami skoro klepanie pomaga, chyba że już nie pomaga i to jednak termostat. Sprawdź węze za termostatem jak silnik jest zimny, jak sie bedzie nagrzewać wraz ze wzrostem temp. silnika to znaczy ze termostat puszcza już.

 

Jest to tak tanie i proste do wymiany że bez strachu :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany termostat i uzupelnic plyn to juz wiadome. Swoja droga ile moze ksoztowac termostat i jakiej firmy kupic? Wiem, ze jest osobny temat na forum o plynie do chlodnicy ale czy mozna dolac jaki kolwiek jesli nei wiem jaki tam jest czy robic plukanke? i czy jest mozliwosc dolania ~200ml wody na 2-3 tyg i pozniej zrobic plukanke czy cos tam sie rozwali? (oczywiscie woda destylowana)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.