Skocz do zawartości

Swap zacisków M6 competition do F07/F10


kubaj123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wiem ze to nie dział f07 ale pisze tutaj ponieważ zapewne więcej z was sie bedzie orientować. Wstępnie przypatrzyłby numery czasu jarzma tarczy oraz zacisku i wychodzi mi na to ze 5/5gt/7 maja bliźniacze zaciski i jarzma pomiędzy rożnymi wersjami silnikowymi 30/35/50i/d chyba tez 20d w gt. Skoro maja te same numery części to czy nie jest tak ze da radę wrzucić hamulce performance do f07? Nigdzie nie mogę znaleźć w katalogach zeby cokolwiek było dostępne, natomiast do f10 jest juz ogrom. Stad moje pytanie myślicie ze performance albo m5 hamulce podejdą do 5gt? Co jak co ale hamulce z 30xd są tragiczne

Edytowane przez kubaj123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem troche internet i wychodzi na to, że jeżeli chce zakładać hamulce M to będe musiał dorabiać jarzmo jakies customowe. Opcja druga zamontować Hamulce performance, i tutaj mam znowu prośbę. Wie ktoś ile to wgl kosztuje do F10? szukam juz dobrych pare godzin ale nic nie mogę znależć na temat hamulców performance. Znalazłem tylko do 1, 2, 3, 4. Nastomiast do 5 i wyżej nic nie widze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Mały update:

 

Przymiarka tarcz z zaciskami i klockami. Robię właśnie pomiary pod jarzmo i na nowy rok powinno wszystko być gotowe i założone. Szukam też aktualnie jakiś felg 19 od M5/M6. Mogę potwierdzić, że "mała" 19 nie wejdzie na zacisk :twisted:

 

 

QITino8.jpg

 

gmpGmKY.jpg

 

PS Sory za koślawe zdjęcia :D

Edytowane przez kubaj123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcze były kupione tylko na przymiar, właśnie żeby wszystko dokładnie pomierzyć. grubość mają 35mm więc niby 1.4 im jeszcze zostało. Tak czy siak wpadną fabrycznie nowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Wszystko złożone pare dni temu. Ocynkowane. Polakierowane. Hamulce aktualnie czekają na dotarcie i będzie można coś więcej powiedzieć. Narazie wyglada i jeździ super :cool2:


Setup przód:

Zacisk CC plus klocek textar

Tarcza zimmerman M5 400mm


Setup tył:

Zacisk 50i plus klocek EBC Yellow

Tarcza BMW 50i 370mm



Gdyby ktoś potrzebował to kod lakieru zacisków przednich to BMW Mini 859


http://i67.tinypic.com/2q1bgix.jpg

http://i66.tinypic.com/20722o4.jpg

http://i65.tinypic.com/2vdmdjk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie No nie 3 lata, trzy to ma auto :D mniej więcej półtora roku zajęło kompletowanie felg, tarcz zacisków itp. Najdłużej zajęło toczenie jarzm pod przednie zaciski. Były robione cztery wersje próbne a od ręki nikt tego nie zrobi. Trochę tez zajęło szukanie i dobieranie lakieru pod tylne zaciski.


Zostały do zrobienia przewody w oplocie ale to już przy okazji.


Szacunkowe koszty:


Felgi M5 5000zł

Nowe zaciski przód 6tys

Opony przód i tył 6tyś

Jarzma przód (po znajomosci) 400zl

Jarzma tył 200zł

Klocki tył 450xl

Klocki przód 550zl

Tarcze tył 1300zł

Tarcze przód 2600zł

Hardware 350zł

Osłony błotne przód M5 500zł


Owszem można było to zrobić w miesiąc ale bym wydał na to typu 60tyś zamiast 20-25tys. Gdyby ktoś był zainteresowany doposażeniem oraz kupnem jarzm i innych elementów to piszcie śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To jeszcze dekielki kup nowe. Bo te to juz mają za sobą lata świetności. Kurde ze tez ci się chciało...

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam serdecznie. Jako , ze jestem na etapie zmiany hamulcow w swoim aucie F11 535xd , prosilbym kolege o podanie namiarow ,gdzie kolega robil hamulce w swoim BMW .

Gdzie szukac zaciskow , (moze masz jakies dojscie ). Jakis warsztat godny polecenia?

Prosze o info na priv.

Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.