Skocz do zawartości

Światła dzienne zwykłymi światłami mijania? zmiana na ledy


DamianP

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z forum montował w F10 takie światła dzienne?

Zestaw reflektorów do jazdy dziennej HELLA 9DW 177 229-001

Pasuje do: Bmw 5 (F10, F18) 520 d 184KM :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Poprosiłem przedstawiciela Hella Polska o opis tych świateł i przysłał odpowiedż cytuję:,,Światła te zamieniają ringi (światło pozycyjne) montowane w obudowie reflektora na światła dzienne, nie ma możliwości innego montażu czy wersji montażu. W załączeniu instrukcja montażu zestawu świateł dziennych 9DW 177 229-001 w samochodzie".Dodam że jest to komplet na jedną lampę cena jednego zestawu ok.580 zł x 2= 1160zł za światła dzienne . Czy się opłaci inwestować ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci ,,nics" za link na stronę aledrogo z radiatorami faktycznie sprzedawca bardzo miły i wiele spraw mi wyjaśnił te radiatory ma do samochodów przed liftem i poliftowe,różnią się długościami . Tylko po rozmowie z nim zajrzałem do swoich lamp halogenowych z żarówką pomarańczową jako kierunkowskaz i o dziwo miejsce do montażu jest w lampie tylko zaślepione i kolejny problem .Rozmawiałem telefonicznie znowu z Hellą Polska oni problemu nie widzą bo powinno do tego modelu pasować ,mówiłem żeby po numerze vin sprawdzili ale nie mogą . :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie miejsce na ledy mamy w naszych lampach! (zaślepione) ktoś zaryzykuje i kupi... no i da znać :) może wystarczy wyłamać zaślepkę i podłączyć kabeleki ( na kilku aukcjach jest w komplecie kabel) no chyba że może poza jeżami (jak to jest nazwane na aledrogo) potrzebny będzie jeszcze jakiś moduł do obsługi ledów (podłączenie ledów) .

w xenonie są zamontowane 2 szt na lampę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdobyciu kilku informacji na temat tu omawiany jest możliwe techniczne zamontowanie tych modułów Led(jeży) do lampy halogenowej i podłączenie w miejscu żarówki 3W która oświetla ringi. Problem lub wielka niewiadomą jest czy karta sterująca która jest w lampie pozwoli modułowi na działanie. Może ktoś z forum przerabiał takie rozwiązanie :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdobyciu kilku informacji na temat tu omawiany jest możliwe techniczne zamontowanie tych modułów Led(jeży) do lampy halogenowej i podłączenie w miejscu żarówki 3W która oświetla ringi. Problem lub wielka niewiadomą jest czy karta sterująca która jest w lampie pozwoli modułowi na działanie. Może ktoś z forum przerabiał takie rozwiązanie :?:

a kto Ci powiedział że tam świeci żarówka 3W? ja mam na 100% diody! a co do jeży to jedyny problem jaki teraz widzę to napięcie (kupiłem i testuje) na 12V po 20 min jeż jest bardzo gorący i zaczyna się palić (zmienia barwę na niebieski) optymalne napięcie to 9 - 9,5 volt czyli pozostaje sprawdzić co nam daje frm3 (to sterownik świateł lub jak wolisz karta sterująca) na te oryginalne ledy... jak dokopie się do kabli to sprawdzę i dam znać (mam kupiony komplet na jedna lampę tzn 2 jeże - i jednego już prawie spaliłem)

NICS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja o żarówce 3w od,, XSENON serwis" wiadomość dzisiejsza,dodatkowa informacja z Hella Polska że moduły które są u niej do nabycia na zamówienie powinny bez problemów pracować z lampami halogenowymi. Czekam jeszcze na email odnośnie karty sterującej lampy czy aby ona nie stwarzała problemów i nie odłączała zasilania ringów z powodu wykrycia wyższego niż zazwyczaj poboru prądu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja o żarówce 3w od,, XSENON serwis" wiadomość dzisiejsza,dodatkowa informacja z Hella Polska że moduły które są u niej do nabycia na zamówienie powinny bez problemów pracować z lampami halogenowymi. Czekam jeszcze na email odnośnie karty sterującej lampy czy aby ona nie stwarzała problemów i nie odłączała zasilania ringów z powodu wykrycia wyższego niż zazwyczaj poboru prądu.

2 jeże przy napięciu 9V około 0,5 A tyle wychodzi mi na zasilaczu laboratoryjnym wiec jest chyba OK, przy 12V już jest 4 A wiec tu był by problem... nie wiem jak to jest podłączone w oryginale ale mi się wydaje że raczej nic po drodze już nie będzie tzn FRM3 ---> jeż (problem jest w kodowaniu, w serii E dało się zakodować napięcie a w serii F już tego nie widzę tzn jest 100% lub 50% - jasność ringów) jutro będę w garażu może sprawdzę to napięcie na ringi

P.S. jeże świecą zarąbiście na 9V od 4 godzin i się nie grzeją (na zasilaczu oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

W serii F10 modułami LED steruje bezpośrednio tzw. kaseta sterująca a nie moduł FRM. Posiada ona wbudowaną przetwornicę impulsową DC/DC, która pracuje z odpowiednią częstotliwością i zabezpiecza przed przekroczeniem maksymalnego prądu przewodzenia diody oraz „pilnuje” jej temperatury co bezpośrednio wpływa na jej zużycie.

 

Kaseta sterująca w reflektorze halogenowym jest inna niż w wersji z xenonem i ma oznaczenie TMS HAL gdzie w przypadku xenonu jest TMS BIX lub TMS AHL. W wersji halogenowej posiada jedno złącze krawędziowe a przy BIX lub HAL trzy.

 

Kasety sterującej w wersji HAL najprawdopodobniej nie da się „zmusić” do pracy z modułami LED od wersji xenon. Tak przypuszczam ale takiej konfiguracji nie testowałem.

 

Pozostaje Wam metoda prób i błędów...niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszke się dziś pobawiłem:) i to nie jest prosta sprawa (lampa już była na stole) bez rozklejenia klosza nic się nie uda zrobić... w miejscu gdzie ma być led jeża mamy blasze a pod nią jest płytka z ledami. Ale z tego co widać mamy już tam doprowadzone kabelki jak w xenonie po 2 na ring ( do tych oryginalnych ledów) tylko że dalej nie wiem co tam wychodzi za napięcie na te ledy (potwierdzam że jest ta karta sterująca TMS HAL)

Muszę teraz tylko obadać sprawę z rozklejeniem klosza bo bez tego nic się nie da zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiciel Hella Polska nic oprócz instrukcji nie chce nic więcej przekazać . Kilka pytań i przesłane zdjęcia lamp halogenowych na żadne z tych pytań nie dostałem konkretnej odpowiedzi tylko cytuję pierwszą odpowiedż ,, Światła dzienne 9DW 177 229-001 sa dostępne na zamówienie jeden zestaw na jeden reflektor.

 

Światła te zamieniają ringi (światło pozycyjne) montowane w obudowie reflektora na światła dzienne, nie ma możliwości innego montażu czy wersji montażu. W załączeniu instrukcja montażu zestawu świateł dziennych 9DW 177 229-001 w samochodzie.

". I na kolejne pytania dotyczące karty sterującej ,,Szanowny Panie!

 

Wszystkie informacje dotyczące montażu znajdzie Pan w instrukcji montażu modułów LED, którą otrzymał Pan poprzednio. Proszę dokładnie się z nią zapoznać..

Z wyrazami szacunku" O co bym się nie zapytał odpowiedż taka sama. Pozostaje zakup LED jeży i próba montażu a czy będzie działać to wielka niewiadoma :?

Na tej stronie jest plik z instrukcją montażu świateł dziennych Hella http://sklep.go-west.ig.pl/partscatalogue/9dw-177-229-001-hella,11-9DW~1177~1229~6001-0002-03232--.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiciel Hella Polska nic oprócz instrukcji nie chce nic więcej przekazać . Kilka pytań i przesłane zdjęcia lamp halogenowych na żadne z tych pytań nie dostałem konkretnej odpowiedzi tylko cytuję pierwszą odpowiedż ,, Światła dzienne 9DW 177 229-001 sa dostępne na zamówienie jeden zestaw na jeden reflektor.

 

Światła te zamieniają ringi (światło pozycyjne) montowane w obudowie reflektora na światła dzienne, nie ma możliwości innego montażu czy wersji montażu. W załączeniu instrukcja montażu zestawu świateł dziennych 9DW 177 229-001 w samochodzie.

". I na kolejne pytania dotyczące karty sterującej ,,Szanowny Panie!

 

Wszystkie informacje dotyczące montażu znajdzie Pan w instrukcji montażu modułów LED, którą otrzymał Pan poprzednio. Proszę dokładnie się z nią zapoznać..

Z wyrazami szacunku" O co bym się nie zapytał odpowiedż taka sama. Pozostaje zakup LED jeży i próba montażu a czy będzie działać to wielka niewiadoma :?

Na tej stronie jest plik z instrukcją montażu świateł dziennych Hella http://sklep.go-west.ig.pl/partscatalogue/9dw-177-229-001-hella,11-9DW~1177~1229~6001-0002-03232--.aspx

 

FRYZ a jak byś mu przesłał numer kary sterującej (znajdziesz na aledrogo) może Ci odpisze czy obsługuje ona jeże :) (może ma jakąś dokumentacje....

co do montażu to bez rozklejenia klosza nic nie zrobimy... nie wciśniemy tam jeża (blaszka z ledami nam tam siedzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłałem zdjęcia lampy z zaślepionymi fabrycznie otworami na jeże -odpowiedż taka jak zacytowana w moim poprzednim poście. Jutro skontaktuje się z Hellą telefonicznie może P.Rudak będzie bardziej rozmowny niż pisemny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłałem zdjęcia lampy z zaślepionymi fabrycznie otworami na jeże -odpowiedż taka jak zacytowana w moim poprzednim poście. Jutro skontaktuje się z Hellą telefonicznie może P.Rudak będzie bardziej rozmowny niż pisemny.

ok ale pytaj o kartę czy da radę zasilić jeże a nie dziurę tzn jej brak :)) p.s troszkę się boje tego rozklejania żeby to sprawdzić.

 

 

tu jest link do naszego TMS http://allegro.pl/modul-sterownik-reflektora-lear-tms-bmw-f10-i5140210140.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wszystko się będę starał zapytać :wink: Ale jak oglądał zdjęcie lampy bez otworów to mógł skojarzyć jak umieścić jeża przy ringu :?: I czy karta obsługuje te modemy Led .Takie pytanie mu zadałem w ostatnim mailu - odpowiedż znasz :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wszystko się będę starał zapytać :wink: Ale jak oglądał zdjęcie lampy bez otworów to mógł skojarzyć jak umieścić jeża przy ringu :?: I czy karta obsługuje te modemy Led .Takie pytanie mu zadałem w ostatnim mailu - odpowiedż znasz :?:

OK OK ale interesuje nas tylko jedno: czy ta karta da rade z LEDAMI (JEŻ) ale z tego co widze na tej aukcji co wysłałem to chyba to robi LEAR wiec hella może nie wiedzieć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po rozmowie z P.Rudak i wniosek jeden z tej rozmowy nie ruszać tej lampy :nienie: Po pierwsze lampa jest nierozbieralna(próba skończy się uszkodzeniem lampy w tym modelu ) i karta sterująca TMS HALL która jest w lampie nie obsługuje tych modułów LED. Jest to zestaw jako część wymienna w przypadku awarii już zamontowanych jeży a nie jako dodatkowe wyposażenie lampy. Pozostaje domontowanie dodatkowych świateł do jazdy dziennej lub zmiana mocy świecenia świateł drogowych :? . I po ,,BULU" :cry2:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Temat juz byl wałkowany, w UK większość f10/f11 miały lampy na H7 byc moze na Uk wychodziła jakaś uboga wersja - tez sobie to odpuściłem pomimo tego ze zwiększyłem jasność ringow to i tak nie świecą tak jak xenon.

 

Odświeżę temat gdyż właśnie nabyłem F11 z 2012 roku i też mnie irytują moje ringi. W trybie automatycznym z zaznaczoną opcją światła dzienne auto zwyczajnie włącza światła mijania.

 

Jak kologa zwiększyłeś jasność tych ringów? A może ktoś znalazł jakieś inne rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.