Skocz do zawartości

[e46] Nie działa centralny z pilota


szyms1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem, że sprawa była wałkowana parę razy i czytałem kilka podobnych wątków ale chce się upewnić, że wina leży po stronie przekaźników zanim postanowię je wymienić. Mianowicie, mam dwa kluczyki do auta (w teorii nieotwierane), w żadnym z nich nie działa otwieranie/zamykanie drzwi i bagażnika (co prawda jeden pilot był już rozcięty i nie było baterii w środku - taki już dostałem, ale kupiłem nową i go skleiłem). Centralny działa jedynie z kluczyka (wszystkie drzwi się otwierają jak i zamykają po przekręceniu w drzwiach). Moduł komfortu wykluczyłem ponieważ mogę zamykać i otwierać drzwi z przycisku w kabinie. Programowanie kluczyków nie dało efektu mimo przeróżnych kombinacji. Chyba, że robiłem coś źle - wsadziłem kluczyk do stacyjki, ustawiłem w pozycji 1, wyciągnąłem po 3 sekundach (zanim zgasła kontrolka airbagu), wcisnąłem i przytrzymałem przycisk otwierania drzwi i trzykrotnie wcisnąłem zamykanie, po czym puściłem otwieranie i tak parę razy lecz bez skutku :cry: (kombinacje z przytrzymaniem zamknięcia i wciskaniem otwierania także próbowałem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że coś nie wyszło po drodze programowania kluczy.

U mnie pilot raz działał raz nie i również szukałem na forum podobnych problemów.

Na jednych z wypowiedzi, ktoś po kilku dniach znów spróbował zaprogramować rano przed wyjściem do pracy i udało się.

 

U mnie natomiast okazała się wiązka a dokładniej kostka która była usyfiona. A wyszło to przy okazji jak naprawiałem otwieranie tylnej szyby w klapie w touringu.

Ja mam chyba nadajnik w szybie tylnej bo z czynności które zrobiłem to przeczyściłem kostki sprayem do czyszczenia styków i odziwo, zarówno szyba w końcu się otworzyła i pilot łapie za każdym kliknięciem, nawet z sporej odległości.

Gdyby Bóg lubił przedni napęd chodzilibyśmy na rękach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.