Skocz do zawartości

Problem ze sterownikami k+dcan


lukisgaw

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym przywitać wszystkich forumowiczów .

 

Proszę o poradę, mianowicie kupiłem inrerfejs usb k+dcan. Dostałem sterowniki przy zakupie, ale nie mogę ich zainstalować. Po podłączeniu interfejsu pod USB komputer rozpoznaje urządzenie jako FT232R USB UART. W menadżerze urządzeń jako "inne urządzenia" widnieje zółty wykrzyknik "ft232R USB UART". Wybierając aktualizacje sterownika oraz podając lokalizację sterowników z płyty aby je zainstalować system od razu wyrzuca informację "nie można zainstalować tego sprzętu". Po kliknięciu zakończ okno się zamyka.

Próbowałem rónież pobrać sterowniki ze strony ftdichip.com, lecz cały czas to samo. Miał ktoś podobny problem ?

Dodam że mój system operacyjny to windows xp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj aktualizacje sterowników, następnie przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu sterowników, pozwol mi wybrac z listy.., pokaz wszystkie urządzenia, Z dysku.., wybierz folder ze sterownikami i instaluj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli aktualizację sterowników z poziomu menadżera urządzeń?

Nic z tego , po wybraniu folderu ze sterownikami wyświetla się okno o nieudanej aktualizacji.

Wczoraj zalazłem jeszcze coś takiego http://www.arexx.com/forum/viewtopic.php?f=9&t=2579

Po instalacji w menadzerze urządzeń , w kontrolerach pojawił się "USB Serial Converter PID 0", natmiast w porcie COM nadal nic nie ma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dajesz mu pozycje folderu, wtedy komputer próbuje dopasować sterowniki, ale nie daje rady, dlatego wywala błąd o aktualizacji sterów. Zrób jak napisałem, wybierz sterowniki ręcznie, liste wszystkich, z dysku pozycje, wtedy to jest "na przymus" instalacja, zawsze pójdzie, sam tak robiłem i działa kabelek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie próbowałem już otworzyć bezpośrednio folder ze sterownikami na płycie lub z tymi które pobrałem , ale po instalacji która przebiegła pomyślnie w menadżerze urządzeń nic się nie pojawiło . Nadal widniał żółty wykrzyknik przy urządzeniu , a port com się nie pojawił .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam to samo, kabel K+DCAN do E90 sobie kupiłem, Windows 8.1. Jak biorę ręczne wyszukiwanie to wyskakuje komunikat, że nie udało się zainstalować sterownika. W ogóle na początku jak przyszedł kabel i go podłączyłem do laptopa to pojawił mi się normalnie w Portach COM1 (pomyślałem, super nie muszę nic instalować, Windows 8.1 sam ogarnął). Poszedłem do samochodu, podłączam kabel a tu zero połączenia, wchodzę w manager urządzeń i mam na żółto Inne urządzenia -> FT232R USB UART i się z tym męcze od paru chwil.

 

EDIT:

Zrobiłem to co napisał kolega Apacer i wszystko działa, jutro sprawdzę przy samochodzie. Dzięki stary :).

 

1. Klikasz prawym na "FT232R USB UART",

2. Aktualizuj oprogramowanie sterownika,

3. Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika,

4. Klikasz Pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń na moim komputerze,

5. Pokaż wszystkie urządzenia - klikamy 2krotnie,

6. Z dysku...

7. Przeglądaj...

8. Wybierasz folder -> Otwórz -> Ponownie Otwórz,

9. Klikasz OK, (pojawią się Modele różne),

10. Klikasz Dalej,

11. Ostrzeżenie o aktualizacji sterownika -> Klikasz Tak,

 

Analogiczna sytuacja z USP Serial Port

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.