Skocz do zawartości

bmw e87 116i 2.0, opadanie obrotow do poziomu 500


seba9501

Rekomendowane odpowiedzi

Na cewki była akcja serwisowa zadzwoń zapytaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

dzwoniłem pytałem, nie ma przewidzianych żadnych akcji ale okazało się też, że to nie cewka :D

Komputer czasami wyrzucał różne błędy bo była zła mieszanka. Nie wiem czy to przez sonde NOX czy przez to, ze przepustnica była bardzo zawalona, teraz wyrzuca tylko jeden błąd, właśnie tej sondy NOX i nic po za tym, samochód zbiera się super, gałka skrzyni biegów nie drży, obroty nie opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z sondą NOX to jest cyrk, mi też waliło błędami ale tak jeździłem przez kilka miesięcy do momentu kiedy spalanie mi skoczyło z 9 na 12L więc wymieniłem na nową ( wiesz juz pewnie ile ona kosztuje ) - i wszystko wróciło do normy ale i tak raz na jakiś czas pojawi się błąd tej sondy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nox byl zmieniony jak i swiece olej cewki filtry itd jakies 2-3 tygodnie temu a problem z obrotami jest nadal tz. na zimnym jak ssanie sie odlancza w granicach 800-900 odczuwalne jest drganie na drazku biegow i jak juz jest cieply to co jakis czas obroty skacza w przedziale z 700 na 600 i to tez jest odczuwalne jak wyzej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że wg. moich mechaników używana sonda NOX nie działa prawidłowo, sam na początku kupiłem dwie używki i w obu przypadkach błędy wyskakiwały na inpie po kilkuset km oczywiście robiłem adaptację sondy, kiedy kupiłem nową problem znikł na kilka miesięcy teraz przeważnie pojawia się gdy robię krótkie odcinki w mieście ale znika po dłuższych trasach - błąd widoczny tylko w programie diagnostycznym w samochodzie nic mi się nie wyświetla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jeszcze :cry2: normalnie jakas masakra rece mi opadly. jakas 1godz temu odpalam auto a tu swiatla sie nie podniosly i zaczely mrygac dopiero po przejechani 2km wszystko sie unormowalo. juz nie chce BMW po 2003 to juz nie to samo a mialem kilka ciarek 3jek i 5iatek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było kupic 100% bezwypadkowy a nie bezwypadkowy 2x50% ;) akumulator sprawdz regulator napiecia wszystko po kolei... trzeba eliminowac problemy... jesli sie nie zansz oddajesz auto do kogos kto sie zna a nie smęcisz ze masz popsute....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było kupic 100% bezwypadkowy a nie bezwypadkowy 2x50% ;) akumulator sprawdz regulator napiecia wszystko po kolei... trzeba eliminowac problemy... jesli sie nie zansz oddajesz auto do kogos kto sie zna a nie smęcisz ze masz popsute....

 

Dlaczego zakladasz ze z dwoch polowek skladany?to gdzie takie sa 100% bez wypadku 7dmio letnie auta zeby choc jednen element nie byl malowany. z salonu? he sam bylem swiadkiem jak ptak narobil i kaka :mrgreen: zjadla pierwsza warstwe lakieru i ze niby juz po wypadku. baterie jestem w stanie sprawdzic i tak zrobie. a ten regulator to gdzies przy alternatorze ale gdzie dokladnie? to nie wiem. poszukam. powiem ci tak kolego wymienilem olej filtry swiece cewki i czujnik nox. sprawdzilem i wyczyscilem przeplywke i przepustnice. a ten cyrk z swiatlami to dopiero wczoraj zobaczylem. jak chodzi o auta to cos tam czaje a i jestem na tym forum zeby mi ktos cos podpowiedzial. albo ja komus(raczej to pierwsze) a nie oceniac czyjes auto. p......y HUDINI. na wyspach to tacy mechanicy sa jak w polsce w stodole. kazdy tyko by kaske chcial a rak z kieszeni nie wyciagnal. a moze to a tamto i wszystko twojej kermany nie dzieki.mam dobry warsztat ale jest drogi 80dych godzina dla tego pytam bo za te kaske to miernik bez problemu kupie. zrobie tak jak mowisz pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki miernik byles na diagnostyce?? masz smartfona?? kup sobie modul elm2 lub zalatw komputer z inpa.... sprawdz bledy i parametry silnika i ladowania na zimnym aucie! bo na cieplym wszystko moze byc ok... taka sytuacje mialem w zony e60... byl zimny to alternator nie ladowal... i zaczynala sie magia... ale ja mam komputer i diagnozuje sobie sam... moment i temat ogarniety... takze zanij od podstaw. miernik nie potrzebny jak bedzie komputer z inpa i kablem lub modul elm2 + smartfon + np aplikacja torque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
u mnie z opadaniem obrotów pomogło wyczyszczenie przepustnicy, wykasowanie i ponowne wgranie adaptacji mających związek z mieszanka paliwową. Sonda została, nie wiedział mechanik co zrobić, wyskakują błedy chwilowe, takze niekonicznie to musi być to zepsuty NOX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki miernik byles na diagnostyce?? masz smartfona?? kup sobie modul elm2 lub zalatw komputer z inpa.... sprawdz bledy i parametry silnika i ladowania na zimnym aucie! bo na cieplym wszystko moze byc ok... taka sytuacje mialem w zony e60... byl zimny to alternator nie ladowal... i zaczynala sie magia... ale ja mam komputer i diagnozuje sobie sam... moment i temat ogarniety... takze zanij od podstaw. miernik nie potrzebny jak bedzie komputer z inpa i kablem lub modul elm2 + smartfon + np aplikacja torque

 

 

witam auto sprzedane :D smartfon i ten modul elm2 to mozna sobie wsadzic w d........ jak go podpinalem to nic nie pokazywal a jak podpiolem pod prawdziwy komp to pokazalo wszystko czyli 1 przepustnica bo byla czyszczona i jak zwykle nox. 2 moj mech nie umial poprawnie zrobic adaptacji i to byl caly problem. komp tak prawde ci powie.w e46 316ti pali sie poducha i ten zajebisty modul nic nie pokazuje . tak wiec te moduly z allelipa.pl lub ebola. za 100zl 20pandow to mozna sprawdzac maluchy i polonezy :D pozdro..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.