Skocz do zawartości

BMW E91 2.0D+ by SajmonLP


SajmonLP

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Kolego ta fela pasuje idealnie. :cool2: Efekt fantastyczny. Generalnie czarny środek musi byc.

 

Co do dpfa to zrobiłeś ogromny błąd. Cząstki stałe są bardzo rakotwórcze ,bardziej od azbestu. Wnikają do organizmu , gromadzą się i co gorsza przeciwnie do Co2 organizm nie potrafi ich skutecznie usówać. Cząstki stałe są jednymi z najbardziej rakotwórczych substancji zaraz po czastakch radioaktywnych i przed azbestem. Mimo iz wydaje Ci się ,że to i tak leci do tyłu to naukowo udowodniono ,ze na spaliny z auta najbardziej narazony jest kierowca uzytkownik danego pojazdu. Po podniesieniu dawek poprzez chipa to tym bardziej dpf jest potrzebny.

Sadza nie ma zapachu więc generalnie nie przeszkadza, ale do czasu :duh: ... ja w swoejj 330d wywaliłem dpf i żałuję tego bardziej niż czegokoliweik innego w zyciu... Za kazdym razem jak wysiadam z auta wstrzymuję oddech na 30 s. Zakupy w mc donalds z mc drive to samobójstwo. W mojej nowej 335d dpf to najważniejszy element wyposazenia i prędzej wolę rozstać się z moją nerką niz z nim...

ilekroć odpalasz auto na wyłączonym obiegu powietrza auto napełnia sie tym syfem, albo gdy wysiadasz z auta po wyłączeniu motoru- to są momenty w których najwięcej czastek stałych dostaje sie do organizmu. Albo jak stoisz w korku- nawet nie musisz miec otwartych okien...

 

Wielu z nas zapomina ,ze jest coś cenniejszego od wszystkiego innego,nie mozna tego kupic, a kazdy podswiadomie tego pragniie bardziej niz czegokolwiek innego - tym czymś jest czas.

Wszyscy rodzimy się z pełnym bakiem i z kazdym oddechem z tego baku wycieka paliwo - niestety nie idzie dotankować, mozna jedynie przyspieszac lub ograniczać spalanie tego bezcennego paliwa...

Warto to przemysleć...

 

Wracajac do tematu proszę zdradz tajemnice . Jak to sie wchodzi w te ukryte menu i sprawdza temperaturę wody?

Bardzo ładnie to ująłeś :cool2: :cool2:

Natomiast co do ukrytego menu to proste, odpalasz auto naciskasz przycisk kasowania licznika dziennego przebiegu i trzymasz az pojawi ci się ukryte menu nastepnie przechodzisz naciskając przycisk do opcji 19 gdzie musisz odblkokować ukryte menu, przytrzymujesz przycisk wyskoczy ci code, twoim codem jest suma liczb ostatnich pieciu cyfr twojegu Vin-u i przyciskasz tyle razy az pojawi sie twoja liczba i po chwili masz odblokowane ukryte menu, wchodzi w 7 opcję gdzie masz temperaturę i tyle, jak będziesz miał problemy to pisz lub dzwoń :) :wink:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nie było DPF. Samochody osobowe, ciężarowe, autobusY itp itd kopciły że można było się udusić i było OK. No i jeszcze jeden fakt - nie byliśmy w Unii...

 

i bys dalej jezdzil do poznania dwupasmowka bo nie byloby autostrad... bo te sa w 75% sfinansowane przez unie europejska...

 

 

A co do Unii to racja. Banda szaleńców opłacana przymusowo z naszych pieniędzy. Czasami się czuję jak murzyn płacący haracz ku klux klanowi.

 

Tylko ze z twoich pieniedzy nikogo nie oplacasz. Polska jest beneficjentem netto unijnym a wiec ty nikomu nie placisz... jakbys placil podatki w niemczech lub francji to mogl bys nazekac ze czujesz sie jak niewolnik ktory musi budowac polaka autostrady i oplacac ich nieobecnych i bezwartosciowych poslow ktorzy falszuja kilometrowki... ale jezeli placisz podatki w polsce to na razie to ty wystepujesz w roli klu klux klana a oni sa niewolnikami. I mowi sie czarny a nie murzyn bo to pejoratywne okreslenie.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie dział polityczny ale kiedyś ten dług przyjdzie spłacić, a póki co i tak narzucane nam idiotyczne przepisy, afera pt globalne ocieplenie itd. Banda szaleńców.

 

Co do dpf'a. To racja, czuć smród. Sporo tego po Polsce jeździ bez niego, firmy które usuwają dpfy mają chyba roboty od zawalenia. Stare diesle przecież nie mają wcale a jeżdżą, na pewno wpływa to negatywnie na nasze zdrowie, jednak całe życie tym autem jeździć nie będę. Zapewne wróci człowiek kiedyś do benzyny...i stojąc w korku to inny użytkownik bezDPFowca będzie robił to samo, co robię teraz ja, czy inni użytkownicy z wyciętym filtrem.

BMW na Facebook'u. Zapraszam !


http://www.facebook.com/MojeCzteryKolka


http://imageshack.com/a/img823/3112/rtzr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaparkuj auto poza miastem na skraju parkingu. Niech jakiś bamber Ci przerypie zderzak...

Dlatego zawsze jak już wjadę na parking to zastanawiam się czy oby na pewno chcę parkować? Współczuję... naprawa na własny koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nie było DPF. Samochody osobowe, ciężarowe, autobusY itp itd kopciły że można było się udusić i było OK. No i jeszcze jeden fakt - nie byliśmy w Unii...

 

i bys dalej jezdzil do poznania dwupasmowka bo nie byloby autostrad... bo te sa w 75% sfinansowane przez unie europejska...

 

 

Nie jeżdżę do Poznania :) Często jeżdżę do Wrocławia autostradą a4 która powstała za Hitlera :D przy naszych podatkach w paliwach i innych powinniśmy mieć najlepsze drogi w Europie bez względu czy jesteśmy w Unii czy nie :P :8)

A co do zderzaka to współczuję. Gamonie niech się nauczą parkować bez przedstawiania sąsiednich samochodów

BMW ----> Bandżo Może Wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeżdżę do Poznania :) Często jeżdżę do Wrocławia autostradą a4 która powstała za Hitlera :D przy naszych podatkach w paliwach i innych powinniśmy mieć najlepsze drogi w Europie bez względu czy jesteśmy w Unii czy nie :P :8)

A co do zderzaka to współczuję. Gamonie niech się nauczą parkować bez przedstawiania sąsiednich samochodów

 

chyba jestes mlody i nie pamietasz jak wygladala autostrada po hitlerze :) jechales autem jak by to bym pociag tagadatagadatag i konczyla sie 60 km po granicy z niemcami... to co jest dzisiaj to roxwnierz unia :) jedyny odcinek autostrad nie zbudowany za pieniadze unijne to autostrada miedzy katowicami a krakowem i tylko ten odcinek a co do zarzadzania pieniedzmi z podatkow to sie zgadzam ale to juz odrebny temat :cry2:

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sytuacja finansowa, dość ciśnie, bmw wystawione na sprzedaż.

 

ew zamiana na mniejszy i tańszy. Dla forumowiczów cena w dół.

 

http://allegro.pl/bmw-seria-3-e91-2-0d-chip-ew-zamiana-i5326381748.html

BMW na Facebook'u. Zapraszam !


http://www.facebook.com/MojeCzteryKolka


http://imageshack.com/a/img823/3112/rtzr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj mechanik wymieniał koło pasowe oraz wszystkie paski na nowe ponieważ stare już było zużyte..W piątek byli klienci którzy chcieli kupić auto jednak kazali wymienić koło. Dzisiaj umówiliśmy się w połowie drogi by sfinalizować zakup ponieważ auto im się podobało i chcieli je kupić. Efekt zbyt słabo dokręconej śruby od koła pasowego które było wczoraj wymieniane...śruba się poluzowała i [BAD]. Laweta do Poznania 50km.

 

Kupcy którzy chcieli kupić auto rozmyślili się z powodu zbyt słabo dokręconej śruby... jak pech to pech. Jutro jadę do ASO BMW by użyli klucza dynamometrycznego oraz klucza do przytrzymania koła by dokręcić tak, jak się powinno odpowiednio.

 

Przez zbyt słabo dokręconą śrubę, straciłem pewnych klientów. "Wspaniały weekend"..

 

Auto oczywiście nadal na sprzedaż. Niestety sytuacja finansowa zmusza, a teraz tym bardziej poleciał bo zainwestowałem w koło pasowe oraz paski nowe no i pomoc drogowa...

BMW na Facebook'u. Zapraszam !


http://www.facebook.com/MojeCzteryKolka


http://imageshack.com/a/img823/3112/rtzr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pech to po całości, mnie kiedyś pod domem facet urwał misę oleju w VW, jechał pociągiem 700 km wsiadł się przejechać i ujechał 60 m no i rozwalił auto, oczywiście nie kupił , zapłacił kilka zł i pojechał do domu, takie ładne auto nie wiem czego Ci ludzie szukają, w dziale "czy warto kupić " od groma szukających ale wydaje mi się że kupują cenę jadą do komisu i potem przeboje, pozdrawiam i życzę szybkiej sprzedaży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jeszcze nie, jest kilka osób na "łączu", niektórzy wydają się konkretni a inni dupozawracacze, Prócz tamtych klientów których straciłem przez nieszczęsne koło pasowe, nikt inny się nie zjawił.

BMW na Facebook'u. Zapraszam !


http://www.facebook.com/MojeCzteryKolka


http://imageshack.com/a/img823/3112/rtzr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czuć dużą różnicę na autmacie po chipie? Chodzi mi o takie rozeznanie w temacie jak auto nie do poznania albo troszkę mocniejsze ale dużej różnicy nie ma.

 

Czy po wywaleniu klapek zmieniło się cokolwiek w pracy silnika?

 

Czy po chipie znacznie wzrosło spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa piszesz na aukcji że regeneracja turba była w czerwcu 2014, w tym samym miesiącu usuwałeś dpfa a jak wnioskuje wywalałeś dpfa i robiłeś przy okazji chipa bo taniej, turbo padło niedługo po chipie? Co do regeneracji jaki całkowity koszt ci wyszedł naprawy auta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.