Skocz do zawartości

problem z kontrolką oleju


hartke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , drodzy forumowicze mam problem odnośnie kontrolki oleju która co kilka minut zaświeca się na menu przy kilometrach na czerwono. A więc zrobiłem w sobotę przegląd to znaczy wymieniłem filtry :paliwa,powietrza i oleju następnie zalałem olej Liqui molly 5w30 i niby wszystko ok ale dziś pojechałęm do Kobiety i dziwne zdarzenie bo po 20km zaświeciłą mi się kontrolka (ikonka)czerwona oleju i jak się okazuje zaczęła świecić się ona co jakiś czas tak po2 minutach znowu :/

Od razu zatrzymałem pojazd i kurcze patrzę na bagnet a tam kurcze no jakby przelałem trochu tego oleju (na bagnecie pokazywało olej na napisie max)i dlatego więc pojechałem po strzykawkę do apteki i węzykiem odlałem tak w miarę i potem na rozgrzanym silniku pokazowało mi na środku miarki po między minimum a maximum więc ok myślałem że po sprawie ale niestety okazało się że wracając do domu to samo się dzieje tylko troszku później (tzn. nie tak ciągle) :/

 

Dodam tylko że wcześniej był zalany inny olej : Castrol Edge 5w30 ....

 

A chodzi o samochód BMW Seria 1 e87 LCI 2010 rok 116D

 

Proszę o pomoc nie mam pojęcia co to może jeszcze być :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumatywujek kurcze powiem ci że nic to nie da bo raczej ta kontrolka jest od ciśnienia oleju możliwe że wina czujnika ale nie na pewno bo trzeba jakoś to sprawdzić :/

 

a chyba inny rodzaj oleju wlany nie miałby nic do tego, po za tym na rozgrzanym silniku teraz jest na środku na bagnecie po między minimum a maximum :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://fotowrzut.pl/8HSSY4CT3C

 

Oto zdjęcie błędu.

 

 

Ah możliwe że to też będzie przez źle założony filtr oleju więc będę dzisiaj to sprawdzał mam nadzieję że problem się rozwiąże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.