Skocz do zawartości

zepsute dvd


jano81

Rekomendowane odpowiedzi

witam. posiadam bmw e91 touring 2007 roku z navi fabrycznym wlozylem plyte od navi do odwrzacza dvd iteraz nie chce wyjsc ani sie zaladowac. jak nasiskam przycisk do wyciagania plyt slychac trzask trrrrrrrr. mapa nie jest zaladowana nie mam navigacji odtwarzacz dvd jest zepsuty. moje pytanie gdzie mam z tym jechac i jak sie wyciaga dvd? czy zwykly elektronik sobie z tym poradzi czy musze jechac do bmw? w odtwarzaczu mam pirata czy nie bedzie problemu w bmw? prosze o pomoc poradzcie cos dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest poradnik języku angielskim: http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=346876

 

Generalnie nie jest to bardzo trudne. Na początek trzeba podważyć i lekko wyciągnąć listwę z kratkami wentylacyjnymi. Trzyma się na kilku plastikowych bolcach, które łatwo wychodzą. Nie trzeba jej całej wyciągać. Potem trzeba wyciągnąć kolejno panel klimatyzacji i osłonę radia. Obie są na plastikowych zatrzaskach. Jak już plastiki wyskoczą to wystarczy śrubokręt i cały napęd wychodzi.

 

EDIT: Co do samego napędu to tam już jest delikatniej. Ja swojego odłączyłem i zabrałem na spokojnie do domu i tam rozebrałem na części. Z rozbieraniem tego trzeba już trochę uważać, bo niektóre elementy są małe i czasami trzeba coś sprytnie podważyć i pamiętać jak, żeby potem z powrotem poskładać tak jak było. W jednym miejscu była cienka taśma sygnałowa, którą trzeba było delikatnie odkleić. Oczywiście nie muszę mówić, że gdyby się zerwała to byłby problem. Jeśli nie boisz się grzebać w nieco bardziej precyzyjnej mechanice to zapraszam do własnoręcznej próby. W przeciwnym wypadku lepiej oddać do znajomego elektronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.