Skocz do zawartości

E90 320d buja na wolnych obrotach pomocy!


zielonyy19

Rekomendowane odpowiedzi

wtryski zotaly sprawdzone w serwisie boscha,byly na stole....wszytkie sa w bardzo dobrym stanie...wiec to nie moze byc to..co jeszcze moze byc?filtr paliwa,a moze zaworek regulujący cisnienie na pompie...??

A może dziura w tłoku na czwartym garze :mrgreen: Sprawdziłeś ciśnienie silnika na poszczególnych cylindrach?

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cisnienia nie sprawdzalem....zakladalem caly czas ze to wina wtryskow ale jednak nie.....najlepsze jest to ze jak sie jezdzi spokojnie to nie ma zadnego bujania na swiatlach a jak sie troche szybciej pojezdzi(150 i wiecej) to na swiatlach buja cala kasta(cos tak jak w benzyniakach jak cewka jest walnieta)

 

 

a te cisnienie to chyba nie bo jakby bylo cos nie tak to by clay czas tak bylo jakby silnik si nagrzal a tu problem twki jak przekrocze dana predkosc to potem buja na jałowym biegu....jutro jeszcze wymienie filtr paliwa moze jakis lewy jest(podobno wlasciciel poprzedni wymienial przed zima)

 

 

 

i jeszcze jedno czy impa mozna sprawdzic kompresje na poszczegolnych garach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno czy impa mozna sprawdzic kompresje na poszczegolnych garach?

Niestety Inpa nie ma takich możliwwości :(

Natomiast co do filtra paliwa to jeśli faktycznie jakiś lipny jest założony to później mogą być takie akcje :(

Tylko zastanawia mnie dlaczego ten czwarty wtrysk tak leje :?

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie leje. Smooth running controller wydłuża na nim czas trwania wtrysku bo jest on słabszy od reszty. Najczęstszą przyczyną jest lejący wtrysk (w przelew) ale może być na nim mała kompresja (nieszczelność) i korekcje będą właśnie tak wyglądały.

U kolegi zabrakło fachowca w pobliżu. Jeśli wtryski były wyjęte do sprawdzenia i wyszło są one dobre to trzeba było jak słusznie Mariusz napisałeś zmierzyć kompresje na cylindrach. A w razie niejasności zamontować wtrysk z pierwszego cylindra na czwartym i odwrotnie i sprawdzić czy problem powędruje za wtryskiem czy zostanie na czwartym.

Ostatni cylinder zawsze ma najcieplej. To na nim zazwyczaj dmucha uszczelkę, wypalają się zawory jako pierwsze itd itp. Także to może być przyczyną.

A nawet drobna nieszczelność w dolocie np. uszczelka czy pęknięcie kolektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak silnik przestal bujac nie wiem dlaczego po sprawdzeniu wtrysków wszystko wróciło do normy,mechanik sprawdzil mi cisnienie na cylindrach i mowil ze wszyztko jest wporzadku.ale dzisiaj po wymianie filtra odpalilem auto i zaczelo cos tak dziwnie cykac albo mam urojenia...nagralem filmik.https://www.youtube.com/watch?v=rCgE-oMu0-k&feature=youtu.be
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może osłony pościągane i dlatego wcześniej tego nie słyszałeś ? :mrgreen:

 

O tym samym na początku pomyślałem. Chyba tak słychać wtryskiwacze lub hydrauliczne popychacze+zawory.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.