Skocz do zawartości

PDC naprawa


mikkkolaj

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

 

Potrzebuję symbol tranzystora modułu PDC do E61 nr modułu: 9116264.

moduł prawdopodobnie został uszkodzony przez przetartą wiązkę.

Na poniższych zdjęciach widok uszkodzonego tranzystora w czerwonym kółku.

http://zapodaj.net/43ab92649689b.jpg.html

http://zapodaj.net/ebc7336f05d6e.jpg.html

 

Jeśli ktoś mógłby sprawdzić będę wdzięczny.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że dwa tranzystory obok siebie są takie same, to ten z którego można coś odczytać to:

 

5Bt - BC807-25 - SOT-23 -Tranzystor PNP 45V 500mA = BC327-25/2N5817; 2SA698; BCW68

 

A tutaj link do PDF:

http://www.datasheetarchive.com/dlmain/Datasheets-25/DSA-492593.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...
Czy ten tranzystor nie jest głównym powodem i najczęstszym padnięcia modułu PDC? czy wymiana jest stosunkowo prosta dla elektronika amatora? Trochę czasu minęło od napisania tego posta ale może temat warto wskrzesić. Edytowane przez sebolnet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem z tym samym tranzystorem tylko że u mnie początek na tranzystorze to nie 5bt ino 5c no i trzecia nadpalona i właśnie tu mam pytanie może ma ktoś taki moduł i by sprawdził co i jak pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór

 

nie mam modułu ale tranzystor o oznaczeniu 5ct (BC807-40W) jest to taki sam tranzystor PNP jak 5bt (BC807-25W) tylko o wyższych parametrach. Proszę go odlutować i podmienić na BC807-40W (5Ct). W moim przypadku tranzystor został uszkodzony przez przetarta wiązkę. Po naprawie wiązki i wymianie tranzystora wszystko wróciło do normy.

 

wymiana jest prosta, ale jeśli nie am się pojęcia o lutowaniu to polecam serwis AVT (elektronika dla wszystkich. tam Panowie ładnie tłumaczą jak lutować). w tym przypadku najlepiej termopenceta ze zmodyfikowanym grotem. Ale, jeśli ktoś nie posiada to można tez zwykła lutownica transformatorowa (40W nie więcej i dużo topnika wystarczy pasta do lutowania) wcześniej zmodyfikować grot (drut ze skrętki komputerowej).

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mam już zrobiony pdc tranzystor rzeczywiście wymienia się na taki sam znalazłem niemiecką str gdzie taki sam moduł był uszkodzony i właśnie ten tranzystor 40w był odpowiednikiem dziękuję i pozdrawiam co do lutowania wystarczy podjechać do jakiegoś pana co tv i elektronikę naprawia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.