Skocz do zawartości

316, 91r. problem z fltrem powietrza/przepływomierz


Bandol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Pisze tutaj pierwszy raz i nie wiem czy dobrze. A więc, mam problem albo z filtrem powietrza albo z przepłwomierzem. Miałem założony stożek (dodam tylko ze mam auto w gazie, stary gaz(wąż wchodzi jakoś w przepływomierz)) autko chodziło ladnie, mialo normalne przyśpieszenie i wgl, (strasznie duzo palilo jak na swoj silnik bo 17 litrow jezeli jechalem okolo 100km/h, a jezeli jechalem tak okolo 70 km/h spalala 11litrów) z czasem zaczał sie mulic, tutaj chodzi o przśpieszenie od momentu startu, musialem dodać wiecej gazu zeby ruszyc normalnie, potem szła normalnie. Dodam też ze strasznie smierdzi siarka, no ogolnie gaz (prawdopodobnie z tłumnika). Myślałem ze to wina stożka bo podobno sie nie lubi z gazem więc zmieniłem go na zwykly, tylko ze zalozyłem od 1,8 bo podobno niczym sie nie różnią, ale zaożyłem i auto nie chce wgl palic, jezeli zakryje troche dziure(dolotu, od strony zderzaka przedniego) auto pali tylko ze ma wysokie obroty. Mógłby ktoś sprobować pomoc? Potrzebuje auta do szkoły a nie mam jak jeździć.

Z góry dziękuje !

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie trzeba podjechać do gazownika,bo ta instalacja jest całkowicie rozregulowana

17L na 100km. to jakaś porażka

zaglądałeś kiedyś do świec?

 

Owszem, zagłądałem do świec, wszystko w porządku, kompułka jeszcze w niezłym stanie i palec smiga, wiec tu jest dobrze. Pewnie tu jest problem z regulacja gazu i powietrza, dostaje za malo powietrza na tym filtrze nowym.. ;x a czy jakimś problemem moze być to ze mam przegnity tłumnk końcow? ( chodzi o tą tube w ktorej znajduje sie ta cała wata, troszke jak włosy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, jest jeszcze jeden problemik, kupiłem normalny flter powietrza, nie chce chodzic. Zrobiłem taki myk , na zdjeciu nizej. Jezeli podłacze tą okrągłą kostke to nagle traci obroty i chodzi nierówno. Jezeli ściągne filter stozkowy z końca filtra normalnego to moge sobie krecic do do końca swiata , i tak nie odpali, bez wzgledu na to czy kostka jest podłączona czy tez nie. Moim zdaniem przepływomierz jest walnięty, ale musze sie dopytac fachowców, wiec tu prosze o pomoc. Dzieki.

 

Oto link do zdjecia o ktorym mowa wyzej.

http://screenshooter.net/101737278/wojmdfy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.