Skocz do zawartości

funkcje CODE w komputerze


Guccio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

pisze w imieniu kolegi ktory prosi o pomoc!

oto jego problem:

 

dopiero co go sprowadziłem z niemiec i zaczołem się bawić tym kompem i chyba zmieniłem ten nr CODE na jakiś tylko w tym problem że niewiem na jaki! i wszystko mi leży! zegary leżą przebieg się wyzerował.....

 

doczytałem się w instrukcjii że trzeba zdjać kleme i odczekać 15 minut i to wszystko ruszy! no i ruszyło, tylko że co jakiś czas żąda tego nr CODE. i wtedy zegary leżą! byś się zapytał mechanika czy można jakoś zmienić ten nr CODE? bo bez tego ani rusz

ps.ten przebieg to się wyzerował po tym jak zdiołem kleme z akumulatora

to w tym wszystkim jej najdziwniejsze! żeby tak łatwo wyzerować przebieg....

B - M - W

http://img135.imageshack.us/img135/9788/160x80houseofflyingdaggers202t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jaki przebieg ci chodzi? Przecież logiczne jest, że po zdjęciu klemy kasuje się przebieg dzienny. A kod zabezpieczający przed odpaleniem auta przez niepowołaną osobę możesz za każdym razem wpisywać inny, bo i tak kasuje się po każdym razie, tzn. po w wpisaniu i zatwierdzeniu.

Po zgaszeniu auta wciskasz CODE i np. 12345 i przed odpaleniem ten sam numer, a za chwilę możesz już wpisać np. 54321.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. to się zgadza. moge wprowadzić nowy CODE i zabezpieczyć komputer i wówczas po ponownym wprowadzeniu tego nr CODE komputer się odblokowuje i można odpalić auto. Ale problem leży gdzieś indziej, ponieważ zegary nadal są nieaktywne! a na wyświetlaczu gdzie można odczytać przebieg pisze CODE! I to jest tak że to od czasu do czasu znika (już pare razy znikło ) i wtedy zegary ruszają, ale przebieg jest wyzerowany! i niechodzi mi o ten mały przebieg, tylko o ten duży! czyżby licznik miał również swoj nr CODE? i czemu czasami jest dobrze ( zegary działają) a przebieg leci od zera?

B - M - W

http://img135.imageshack.us/img135/9788/160x80houseofflyingdaggers202t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
tak kolegi 318is 95 rok e36 coupe

A to nie wem... ale może jest tak samo ?

W E34 zegary przestały mi działać i pojawił się napis CODE.

Najpierw wymienili mi kość pamięci - nie pomogło.

Wymienili mi płytę główną zegarów (plecy) - pomogło.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

W ASO. Nie pamiętam ile dokładnie, bo to z 6 lat temu było. Około 500 stówek przy oddaniu starej płyty.

Kość to koszt około 350.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli ten problem pojawił się po zabawie komputerem, to raczej płyta główna czy coś innego nie jest uszkodzone, tylko to sprawa odpowiedniego zaprogramowania.

No bo czy bawiąc się komputerem można coś nieodwracalnie zepsuć? Nie wydaje mi się. Wątpię też, że nastąpił taki zbieg okoliczności, że coś się zepsuło akurat w tym samym czasie.

Można spróbować założyć inne zegary i zobaczyć co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.