Skocz do zawartości

530d Nie moge odpalić auta co jakis czas .....:(


jony_be1

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Może ktoś mial lub wie jaki to moze byc czujnik w E39 530d 99 rok bo mechanicznie wszytko jest ok. Raz na jakis czas jadac autem zatrzymam sie gdziesc na chwile, wyłącze silnik i po okolo chwili nie moge uruchomic silnika. Jak prubuje uruchomic silnik to na poczatku tak jakby chcial sie uruchmoic ale nie odpala, musze podnies maske poczekac az sie ostudzi i silnik sie uruchamia bez problemu. Dodam tylko ze podczas pracy autko pracuej bez zazutu wszytko dziala i jezdzi bdb. :( W serwisie sie dowiedziala ze to jakis czujnik ale nie zabardzo wiedzieli jaki bo to zadkosc i raczej z doswiadczenia mozna wiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haa juz sobie poradzilem, uszkodzny czujnik od szbkosci wałka rozrzadu ........:))) Jupi :modlitwa: :twisted:

Hi, u mnie jest podobny problem. Choć silnik to 2.5d to głowica M57 więc identyczne. Dwa razy miałem już taką właśnie sytuację, że np. zatankowałem paliwo i toby było na tyle. Auto na hol, dobę postało, trachhh.... i chodzi. Ktoś sugerował, że to może być czujnik położenia wału, ale tego nie sprawdziłem. Czy awaria tego czujnika (wału) i tego co u Ciebie był rąbnięty wychodzi na kompie, jak się to dziadostwo diagnozuje? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba podlaczac pod specjalny do tego komp, ktory posiadaja warsztaty specjalizujace sie w bmw. Milalem podobny problem, a blad owego czujnika zostal szybko wykryty.

Tak właśnie myślałem. W owym czasie była uszkodzona pompka wstępnego ciśnienia paliwa i też tego nie pokazało tylko błąd pompy wtryskowej :? . A na KTS-sie diagnoza odnośnie ciśnienia była trafna i natychmiastowa. BTW pompkę było słychać gołym uchem, burczała jak stojak pod budką z piwem.

Tak czy inaczej dzięki. :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam ,mam dokładnie takie same objawy ,nie ma co grzebac ,tylko jechac do specow od bimerów ,podłączą pod kompa i wszystko jasne ,diagnoza do wymiany czujnik walka rozrządu ok 450zł...

 

wczesniej byłem u elektronków ze zwykłym kompem to wyszło wielkie nic a jak sie postarali to że czujnik wału.... :?

więc za pare dni zobaczymy kto miał racje....

autko musi być cacy... :mrgreen:

pozdro

Ja chcieć,prosić o wiedzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

 

ja mialem podobny problem z moim 530d- na cieplym ilniku nie odpalal.pojechalem do speca od BMW ,podpial go pod kompa ale nie wykrylo bledu czujnika polozenia walka rozrzadu.dodam ze kompa mial ze stacji BMW bo gosc tam pracuje.wymienilem jednak czujnik i problem zniknal.takze nie jestem pewien czy komp zawsze wykryje ten blad.moze tylko wtedy jesli jest ciagle w pamieci lub gdy blad jest aktywny,ale moge sie mylic.

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.