Skocz do zawartości

Pełne Webasto na pilota z małym komputerem i irisem


cesares

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od razu mówię, że nie posiadałem pilota do piecyka, ani auto nie posiadało nigdy telestartu.

Kilka lat walczyłem z piecem, w końcu zaczął działać, a wymienione poza pompką paliwa było w nim wszystko. Nawet soft w sterowniku, nie pomijając, że wszystko w sterowniku też.

Otóż posiadam odblokowane webasto thermo top z/c (odblokowane znaczy że w innym aucie też się włączy) Uruchamiam je za pomocą radiolinii MAXSTER-SR2 podając radiolinią +12v na pin 1 w 6pinowej kostce przy piecu lub masą na pin 3 ręcznie. Jedyna różnica to mniejszy zasięg i mniejszy pilot ;) Chodzi mi o dogrzewanie wnętrza. Czy jeśli radiolinią podam zasilanie na klimatronic to się ów klimatronik włączy i będzie sterował obrotami wentylatorów? Mam dwa kanały w tym przekaźniku więc mógłbym oddzielnie włączyć sobie panel, gdy zobaczę zamarznięte szyby :D

Czy na tym zdjęciu zasilanie panelu jest z 3 pin wtyczki po lewej?

Zdjęcie pożyczone, ale też mnie interesuje do czego te gniazdo po prawej ;)

http://i.imgur.com/FLGTmkY.jpg

 

Wiem, że dochodzi kwestia sterowania zaworami przy silniku, ale w zimę gasiłbym auto z grzaniem na 32stC + kierunek szyba przednia + niewielkie obroty wentylatorów czyli nie na "auto".

 

Skracając pytanie. Czy klimatronik włączy się i będzie działać gdy mu zapodam napięcie z drugiego miejsca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W niebieskiej kostce na klimatroniku masz bodajże na 1 pinie kabelek zielono-żółty, podanie na niego +12V wzbudza klimatronik do życia, ja tam wyprowadziłem z pieca kabelek który służy właśnie do odpalania nawiewu, i po osiągnięciu przez piec 30 stopni odpalony zostaje klimatronik, i normalnie grzeje środek i steruje sam elektrozaworami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.