Skocz do zawartości

Gaz w silniku N42 143 km-opinie.


adson

Rekomendowane odpowiedzi

Musze przyznac ze uzytkuje autko z tym silnikiem od niedawna, ale jestem z niego bardzo zadowolony. Jak na razie bez zadnych usterek i spalanie na przyzwoitym poziomie jednak dla osoby, ktora sie uczy i nie ma stalego dochodu perspektywa gazu splacanego na 10 rat po 200 zł jest naprawde zachecajaca, dlatego pytam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zalozyc gaz do tego motoru, co o tym sadzicie? Jak silnik zareaguje na to i jak bd wygladac eksploatacja :D

 

Wszystko zależy od tego kto ten gaz założy ^^ I jaką instalację sobie włożysz.

Pamięta ,że warto sprawdzić mechanika. Bo u parciarza to niewarto robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

ja mam w N46 gaz na Stagu 300, reduktor Zavoli, wtryski Hana 2000 i zrobiłem już ponad 70 tys. bez żadnych przygód oprócz wymiany wężyków wtryskiwaczy tej zimy :) Oszczędności bardzo duże, jednak tak jak koledzy mówią - należy znaleźć dobrego instalatora, ponieważ montaż instalacji zgodnie ze sztuką to jedno, ale regulacja przy Valvetronicu to drugie wyzwanie. Nie da się tego klasycznie po mapach zrobić, ponieważ w kolektorze praktycznie brak jest podciśnienia.

Słyszałem jednak, że jest już jakiś sterownik przystosowany do pracy z Valvetroniciem właśnie i jego się łatwo stroi. Nie wiem, czy nie jest to LPGTECH? Musiałbyś się zorientować. Staga w każdym razie też się da dobrze wystroić, tylko gazownik musi być ogarnięty i cierpliwy :)

Na instalacji nie ma co oszczędzać, tylko po prostu włóż dobre podzespoły pod Twoją moc w dobrym zakładzie - i tak Ci się to zwróci w ciągu 15-20 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednej mam stag 3 w drugiej stag 4 obydwie robione w jednym warsztacie ogólnie wszystko ok na 3 zrobiłem 65 tyś trzy wymiany filtrów i trzy ustawienia nic poza tym na 4 przejechane 20 tyś teraz będzie pierwsza wymiana i ustawianie myślę że nie ma co narzekać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.