Skocz do zawartości

E90 Wymiana ECU DDE


biba24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie. Mam brak komunikacji z ecu. Nie widzi go żaden sterownik. Napięcia na sterowniku mam. Auto jest po naprawie blacharskiej, przed naprawą było ok. Niestety nie mam możliwości wsadzenia go do innego auta. Może ktoś podpowiedzieć jak wymienić ECU na inne. auto to e90 2.0 163ps 2007 dde7 edc16

Posiada ktoś opis pinów tego sterownika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widzę ze temat omijany szeroki łukiem. Poddały się już dwa warsztaty. Nadal brak komunikacji z dde, podmieniłem na inny sterownik-nic to nie pomogło. pomysły się kończą.

Dla testu podmieniłem jbbf dalej nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Czasu było mało temat nadal nie zamknięty. Auto niestety stoi. Powie mi ktoś w jaki sposób CAS komunikuje się z DDE. Chodzi mi o to czy komunikacja pomiędzy nimi jest bezpośrednia czy po drodze jest jeszcze jakiś sterownik np JBBF?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zmienialem wiazke silnika z auta z DDE7 (mam DDE6). Sa takie same (rozni sie jedynie wiazka do skrzyni automatycznej). Sprawdz w http://www.bmw-planet.com/diagrams/release/en/e90/index.htm

Complete vehicle>DRIVE>Diesel Electronics

 

Dla DDE7 mozesz sprawdzic w ISTA, ale jak pisalem sa takie same.

 

Zasilanie w e90:

http://www.shrani.si/f/3d/3J/BP0gtSu/1/e90-voltage-supply--bus-.pdf

 

Jesli chodzi o twoje pytanie, str 24. DDE<---(PT-CAN)-->JBE<--(K-CAN)-->CAS

Edytowane przez Vince
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem jako dodatek ale dalej nie idzie. Dużo mi rozjaśnia twoja podpowiedz. Auto było bite z prawej strony a tam jest JBBF. Podejrzenie pada na niego ponieważ to on odpowiada za całą komunikacje. Brakuje mi jedynie komunikacji z dde. Czy Jbbf mogę wymienić na inny, czy wymaga do zmiany vin itd??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob tak jak napisalem, ew sprobuj na IE.

 

Zakladam ze uzywasz INPA'y. Mozesz polaczyc sie z JBBF ? Jesli tak to nastepnie sprawdz czy mozesz polaczyc sie ze sterownikiem skrzyni (EGS), pompa (EKP), DSC lub LDM (tempomat). Jesli uda Ci sie to oznacza ze szyna PTCAN dziala i JBBF jest OK. Przeczytaj dokument, ktory umiescilem wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikacje mam z każdym sterownikiem tylko nie z DDE. Generalnie DDE był uszkodzony. Podmieniłem drugi identyczny jak był. Przepisałem go poprawnie. Po podpięciu do auta zaczyna pracować pompa paliwa oraz klapa gasząca- generalnie coś żyje. DSC widzi dwa błędy świadczące o braku komunikacji z DDE. Niema w pobliżu drugiego takiego auta podmienił bym na chwile CAsa kluczyk i dde. Używam kts-a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Temat trochę trwa ale nadal nie jest rozwiązany. uszkodzony mam sterownik DDE a dokładnie to jego zawartość. Kupiłem drugi sterownik komunikacja jest. Próbowałem podmienić zawartość eeprom, komunikacje mam ale nie mogę zrobić synchronizacji z CAS. Cały czas mam bład klucza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.